انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

هموطنان رای خود را به ساعات پایانی انتخابات واگذار نکنند

0 104

مسعود ستایشی در جلسه ستاد انتخابات استان تهران مشترک با شهرستان ری با اشاره به لزوم پایبندی به عدالت محوری، بی طرفی و اخلاق محوری در انتخابات اظهار داشت: باید بتوانیم در ابعاد مختلف عملکرد خوبی داشته ،تا در کسب اعتماد مردم موفق باشیم.

وی عنوان کرد: در زمینه پیشگیری از جرایم انتخاباتی هماهنگی بین بخشی تقویت می شود، در این راستا ۳۱ جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استان تهران تشکیل شده و ۱۱۳ مصوبه داشته که مصوبات اجرایی شده است.

رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه ۳۳ شعبه رسیدگی کننده به جرایم انتخاباتی به مدیریت رئیس کل دادگستری و ریاست ستاد استانی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی احصا و ابلاغ شده است گفت: مستندسازی اقدامات باید مورد توجه جدی قرار گیرد و گزارش های برخط از روند فعالیت‌ها ارائه شود چراکه اطلاع رسانی نقش مهمی در شفاف سازی اقدامات دارد.

ستایشی سپس تصریح کرد:قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیتهای انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۶ بهمن ماه سال ۹۸ مورد توجه قرار گیرد و مقررات مواد ۷ و ۸ قانون اخیر انتخابات اعمال شود ضمن اینکه دستورالعمل شیوه‌ رصد جرایم و تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی از سوی ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی تصویب و از جانب دادستان محترم کل کشور ابلاغ شده است و شعبه رسیدگی کننده به چنین جرایمی نیز همین شعبی هستند که قبلا اعلام شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۷ پرونده تخلف انتخاباتی در استان تهران تشکیل گردیده که چهار فقره رسیدگی و تعیین تکلیف شده است افزود: شرایط جوی استان برای برگزاری انتخابات مورد توجه قرار گیرد و تمهیدات لازم اتخاذ شود.

رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان تهران در پایان با اشاره به اینکه مردم رای دادن را به ساعات پایانی واگذار نکنند خاطرنشان کرد: حوزه‌های انتخابیه استان به حساس و نیمه حساس تقسیم شده تا تمهیدات امنیتی لازم متناسب با شرایط برای هر حوزه اتخاذ شود.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید