انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

ضرورت حفظ بافت تاریخی و میراث فرهنگی در شهرری

آبگرمکن فاضلی

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بازدید از بخش مرکزی شهرستان ری، اظها کرد: این بازدید به همراه فریده اولادقباد دیگر نماینده تهران و رئیس فراکسیون زنان مجلس، بخشدار شهر ری، دهیاران و اعضای شورای بخش ری و کارشناسان حوزه های مختلف صورت گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قدمت بالای شهرستان ری، افزود: در نشستی که با حضور مسئولان مذکور برگزار شد بر ضرورت رسیدگی بیشتر به بقاع متبرکه در بخش مرکزی شهرستان، حفظ بافت تاریخی و میراث فرهنگی، حفظ قلعه‌های تاریخی و سایر موضوعات اجتماعی و فرهنگی تأکید شد که وزارت میراث فرهنگی باید توجه بیشتری به این منطقه داشته باشد.

وی ادامه داد: در این نشست همچنین مسائل آموزشی شهرستان ری و روستاهای اطراف و نحوه آبرسانی برای توسعه کشاورزی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ذوالقدر یادآور شد:  بخشداری شهرری دارای دوازده روستا و حدود سی هزار نفر جمعیت است که در این نشست به مشکلات و مسائل اجتماعی و فرهنگی مربوط به آن، حوزه اوقاف و آموزش و پرورش و هم چنین موضوع اشتغال ساکنین پرداخته شد./

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید