انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

مقدمات ایجاد دو شهرک گلخانه‌ای در جنوب پایتخت آغاز شد

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری از آغاز مطالعات برای جانمایی دو شهرک گلخانه‌ای در جنوب شهرستان و معافیت سازه‌های گلخانه‌ای از پرداخت عوارض برای تسهیل روند احداث و فعالیت گلخانه‌ها خبر داد.

آبگرمکن فاضلی

محمد عباسی رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری اظهار کرد: شهرستان ری به واسطه نزدیکی به بازار بزرگ مصرف، اقلیم مناسب، دانش بومی کشاورزان، وجود سرمایه‌گذاران و زمین‌های با ابعاد مناسب دارای ظرفیت‌های فراوانی در حوزه کشت گلخانه‌ای است که تا به حال به دلیل وجود موانع دستاورد زیادی نداشته است.

وی ادامه داد: به منظور ارائه راه‌کارهایی برای رفع موانع کشت‌های گلخانه‌ای، امروز جلسه‌ای در فرمانداری ویژه شهرستان ری تشکیل شد که با تبادل نظر در این خصوص مصوبات خوبی داشتیم.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری تصریح کرد: تاکنون رویه ثابتی برای کسب مجوز احداث گلخانه وجود نداشت و متقاضیان در این زمینه با مراجعات متعدد به بخشداری و شهرداری‌ها دچار سردرگمی می‌شدند.

عباسی ادامه داد: در جلسه برنامه‌ریزی توسعه کشت‌های گلخانه‌ای شهرستان ری مصوب شد که در راستای کمک به تولید کنندگان هیچ عوارضی برای سازه‌های گلخانه‌ای صادر نشده و هیچ‌گونه استعلامی در روند اعطای مجوز مجددا تکرار نشود و نیازی به ارجاع پرونده‌های سازه‌های سبک گلخانه به کارگروه زیر بنایی وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد ایجاد دو شهرک گلخانه‌ای در این جلسه مطرح شد، گفت: مطالعات لازم برای جانمایی دو شهرک گلخانه در جنوب شهرستان و حد فاصل کهریزک، قلعه نو و فشافویه آغاز می‌شود تا شاهد تمرکز تمامی گلخانه‌های سطح شهرستان در این دو محل اختصاصی باشیم.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری بیان کرد: بازدهی بالا و مصرف کم آب از مزایای کشت گلخانه‌ای است که برنامه‌ریزی دقیق برای توسعه این نوع کشت می‌تواند در سال جاری که با عنوان جهش تولید نامگذاری شده موجب افزایش راندمان محصولات کشاورزی در جنوب تهران شود.

عباسی در پایان با بیان اینکه تسهیل مجوز ایجاد گلخانه موجب اشتغال‌زایی و پویایی هر چه بیشتر بخش کشاورزی می‌شود، خاطرنشان کرد: امید است با توجه به صدور مصوبات کاهش موانع در حوزه کشت گلخانه‌ای شهرستان ری در سال جاری شاهد حرکت‌های مثبتی در این حوزه باشیم.

اقتباس خبر از : خبرگزاری فارس

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید