مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

مولدسازی اموال و دارایی‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تأمین مسکن ایثارگران

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه 24 دی ماه پس از مراسم آغاز ساخت مجتمع چند منظوره «آل یاسین» در شهر ری در جمع خبرنگاران از مولدسازی اموال و دارایی‌های بنیاد برای خدمات‌رسانی به ایثارگران خبر داد.

0 697

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به آغاز ساخت مجتمع «آل یاسین» گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در دوره جدید تصمیم بر مولدسازی اموال و دارایی‌های در اختیار خود در اجرای سیاست‌های دولت و نزدیک کردن منافع آنها به جامعه ایثارگری گرفته است و در این راستا امیدواریم مجتمع چند منظوره «آل یاسین» در 24 ماه به بهره‌برداری برسد.
معاون رئیس جمهور افزود: مجتمع چند منظوره «آل یاسین» در شهر ری شامل 300 واحد مسکونی، یک مجتمع بزرگ فرهنگی و ورزشی و یک مجتمع آموزشی است و در اختیار ایثارگران استان تهران قرار خواهد گرفت. واحدهای مسکونی این مجتمع به ایثارگران فاقد مسکن که تاکنون از خدمات مسکن استفاده نکرده‌اند اختصاص خواهد داشت.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ساخت این مجتمع‌ها در سراسر کشور در دست پیگیری است، ادامه داد: سازمان اقتصادی کوثر و سازمان اموال و املاک کوثر در اراضی که بتوانند با همکاری شهرداری‌ها کاربری متناسب اخذ کنند این مجتمع‌ها را در دست ساخت خواهند داشت و در چند روز گذشته در نسیم شهر رباط‌کریم نیز ساخت 800 واحد مسکونی برای ایثارگران آغاز شد و چند پروژه دیگر نیز در استان‌ها و شهرستان‌های دیگر تعریف شده است.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی افزود: تمامی املاک بنیاد شهید و امور ایثارگران که در محدوده شهرها باشد و یا با کمک استانداری‌ها به شهرها الحاق پیدا کند برای ساخت مسکن، مجتمع‌های فرهنگی و ورزشی و ارائه خدمات درمانی و توانبخشی ایثارگران اختصاص می‌یابد. در طرح ملی جهش مسکن نیز 5 درصد از هر پروژه به ایثارگران اختصاص می‌یابد و بخشی از واحدهای طرح امام حسن مجتبی (ع) به ایثارگران واگذار خواهد شد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به سایر پروژه‌های ساخت مسکن ایثارگران در مشهد مقدس، تهران و سایر نقاط کشور، گفت: تعدادی از این طرح‌ها توسط بنیاد و برخی با مشارکت و سرمایه‌گذاری سایر دستگاه‌ها و بخش خصوصی انجام می‌شود به عنوان نمونه پروژه 800 واحدی رباط کریم و 1156 واحدی کرج با مشارکت پیمانکار اجرایی می‌شود و تلاش می‌کنیم از این املاک که سال‌ها متروک بوده به نفع ایثارگران و مردم منطقه استفاده شود.

منبع ایثار
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.