مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

بهره برداری از بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی فیروزآبادی تا پایان سال جاری

فرماندار ویژه شهرستان ری خبر داد

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به اینکه طرح حاج قاسم سلیمانی در شهرستان ری با همکاری همه دستگاه های اجرایی و شهروندان با جدیت در حال اجرا است از بهره برداری بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی فیروزآبادی تا پایان سال جاری خبر داد.

حسین توکلی ، در تشریح روند مقابله با کرونا ویروس و توجه به بخش بهداشت و درمان در سطح شهرستان ری گفت: در سطح استان تهران اعتبار خوبی برای کنترل ویروس کرونا به مراکز درمانی شهرستان ری اختصاص پیدا کرد و علاوه بر این، گروه های جهادی نیز در این ایام تلاش بسیار خوبی داشتند. از سوی دیگر در حال حاضر ۳۰ مسجد شهرستان ری در حوزه اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی بدون هیچ گونه اعتبار دولتی در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به مشارکت خوب شهروندان در رعایت پروتکل های بهداشتی و مقابله با کرونا ویروس، افزود: قطعا در کنار تلاش کادر درمان در مقابله با این ویروس که تلاشی ارزشمند است، اگر این تلاش و از خودگذشتگی ها نبود قطعا با مشکلات بسیاری روبه رو می شدیم؛ مشارکت شهروندان نیز نقش بسزایی داشته است.
وی ادامه داد: مدیریت کنترل بیماری کرونا در کشور نتیجه اعمال سیاست های دولت در حوزه بهداشت و درمان، تحقق شعار ارتقاء حوزه سلامت و مجاهدت کادر درمان و پرستاران است که قطعا همه مردم قدردان فداکاری این عزیزان هستند.

وی با اشاره به تلاش همه بخش ها برای اجرای صحیح طرح حاج قاسم سلیمانی گفت: این طرح با هدف مراقبت، حمایت و نظارت در شهرستان ری اجرایی شد. در حقیقت این طرح با همکاری و همراهی سپاه نواحی حضرت عبدالعظیم (ع)، نیروهای بسیج، مساجد و تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان ری از جمله شبکه بهداشت و درمان، جمعیت هلال احمر، شهرداران و دهیاران تابعه شهرستان با رویکرد هر خانه یک پایگاه سلامت، با جدیت در حال اجراست.

وی تصریح کرد: مرحله حمایتی یکی از اهداف این طرح است که در این راستا چندین رزمایش همدلی و کمک مومنانه در سطح شهرها و روستاهای شهرستان ری توسط دو ناحیه سپاه شهرستان، اداره اوقاف و امور خیریه، شهرداری ها، دهیاری ها و با مشارکت خیرین و مردم اجرا شده و توزیع بسته های معیشتی تا پایان این طرح استمرار دارد.

فرماندار شهرستان ری در تشریح روند تکمیل بیمارستان فیروزآبادی نیز گفت: در حال حاضر این بیمارستان ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم تا پایان سال جاری با تجهیزات و امکانات کامل به افتتاح و بهره برداری برسد البته ضرورت دارد بهسازی محوطه داخلی و ساختمان های بیمارستان رازی نیز در سریع ترین زمان ممکن انجام شود؛ بی تردید تامین اعتبارات لازم برای مجموعه ای با این قدمت برای حفظ آن و همچنین ثبت در میراث فرهنگی جزو اولویت ها است.

اقتباس خبر از : ایسنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + چهارده =