انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

معدوم‌سازی بیش از هشت تن فرآورده دامی فاسد در شهرری

رییس اداره دامپزشکی شهرستان ری از کشف و معدوم سازی هشت هزار و ۶۶۰ کیلوگرم انواع فرآورده دامی فاسد شامل گوشت قرمز و چربی حیوانی خبر داد.

آبگرمکن فاضلی

وحید رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان فرآورده خام دامی در جریان نظارت و بازدید کارشناسان و بازرسان اداره دامپزشکی از کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه گوشت قرمز و سفید کشف شده است.

وی با اشاره به اینکه غیر بهداشتی بودن گوشت‌های کشف شده با نمونه‌گیری و آزمایش‌های دقیق علمی توسط اداره دامپزشکی شهرستان ری تشخیص داده شد، افزود: معدوم سازی با حکم دستگاه قضائی انجام شد.

رستگار ادامه داد: ۶ تن و ۳۰۰ کیلوگرم چربی حیوانی به دلیل فاسد و غیر قابل استفاده بودن و همچنین ۲ تن و ۳۶۰ کیلوگرم گوشت گاو به دلیل عدم درج تاریخ تولید از مراکز تولید و عرضه شهرستان ری کشف و معدوم سازی شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: بازرسان اداره دامپزشکی ری در راستای تأمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی به صورت مستمر عملکرد مراکز عرضه و توزیع گوشت قرمز و سفید شهرستان را پایش و نظارت‌های لازم را در خصوص تاریخ مصرف و سالم بودن گوشت انجام می‌دهند.

رستگاری با اشاره به اینکه بخش مهمی از ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با تأمین فرآورده‌های دامی و لبنی سالم تحقق می‌یابد، اضافه کرد: کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی در همه مراحل تولید و استحصال، حمل و نقل و عرضه در دستور کار دامپزشکی شهرستان ری قرار دارد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید