انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

افتتاح بزرگترین واحد صنفی تولید ماسک کشور در کهریزک

بزرگترین واحد صنفی تولید ماسک کشور صبح امروز با حضور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور به بهره‌برداری رسید.

آبگرمکن فاضلی

در نخستین روزهای سال جهش تولید به همت بسیجیان جهادگر در راستای تأمین نیازهای مردم و کادر درمانی بزرگترین واحد صنفی تولید ماسک کشور در جنوب تهران افتتاح شد.

این مراسم صبح امروز در بخش کهریزک شهرستان ری با حضور غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور برگزار شد.

غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در حاشیه افتتاح این واحد تولیدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این سازمان از همان روزهای درگیری کشور با ویروس کرونا با تشکیل ستاد مقابله فعالیت خود را بطور همزمان در چند بخش آغاز کرد.

وی هدف اصلی ما از تشکیل این ستاد را تأمین اجناس و کالاهای مورد نیاز مردم ، برخورد جدی با سودجویان و محتکران دانست و افزود: با توجه به کمبود ماسک در کشور با واحدهای تولیدی و اتحادیه‌های مرتبط هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی، بخش‌های خانگی همچنین فعال سازی بخش‌های مختلف صنفی تلاش شد تا به نیازهای موجود در بخش‌های مختلف جامعه پاسخ داده شود.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور به تغییر خط تولید ۳ کارگاه از پوشاک به ماسک و تولید روزانه ۱۵۰ هزار ماسک اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی سومین مجموعه علاوه بر اینکه ماسک‌های تولید شده در واحدهای زیر پوشش بسیج اصناف در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی، مراکز درمانی و مراکز خدماتی قرار می گیرد، بخشی از تولیدات این کارگاه‌ها به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

اقتباس خبر از : خبرگزاری فارس

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید