مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

۳۳ درصد دانش آموزان کهریزک از اتباع خارجی هستند

محمدرضا افضلی نیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیل مهاجرت به کهریزک به دلیل گرانی اجاره منزل در تهران رشد یافته و موجب افزایش شمار دانش‌آموزان در این منطقه شده‌است.

این مسئول اضافه کرد: مسکن مهر در منطقه کهریزک و گلحصار بدون در نظر گرفتن مدرسه و فضای آموزشی احداث شده که این موضوع خود مشکلاتی را به همراه دارد.

وی افزود: در راستای احداث مدرسه ۶ کلاس در روستای گلحصار تفاهم نامه‌ای با اداره کل نوسازی استان تهران به امضاء رسیده و در صورت واگذاری زمین از سوی بنیاد مسکن شهرستان ری، مدرسه احداث خواهد شد و در مهرماه ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

رییس آموزش و پرورش بخش کهریزک خاطرنشان کرد: ساخت ۱۰ کلاس درس با همکاری اتحادیه انبارداران جنوب پایتخت در حال انجام است تا بتوان بخشی از معضلات را در این حوزه رفع کرد.

این مسئول ادامه داد: بیش از هزار واحد صنعتی در کهریزک فعال هستند که می توانند در توسعه، بازسازی و نوسازی مدارس ایفای نقش کنند و در این صورت دیگر مدارس دو شیفته نخواهد بود.

به گفته افضلی نیا در سال ۹۳ شمار دانش آموزان کهریزک ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر بوده که در حال حاضر این تعداد دانش آموز به ۳۲ هزار نفر در ۱۲۴ مدرسه رسیده است.

بخش کهریزک از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =