مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

بیش از 25 هزارقطعه مرغ در برابر نیوکاسل واکسینه شدند

در اقدامی جهادی با حضور نیروهای دامپزشکی شهرستان ری در روستاهای این شهرستان بیش از 26 هزار قطعه مرغ محلی در برابر بیماری واگیر دار نیوکاسل واکسینه شدند تا از شیوع این بیماری و سرایت به مرغداری ها جلوگیری شود .

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛وحید رستگاری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی از این طرح اجرای برنامه‌های پدافند غیرعامل و جلوگیری از انتقال این بیماری از طیور محلی به مرغداری‌های صنعتی است.

وی با بیان اینکه نیروهای شبکه دامپزشکی شهرستان ری با مراجعه به منازل روستاییان طرح واکسینه‌ را اجرا کردند، یادآرو شد: افزایش سطح ایمنی طیور بومی و کمک به معیشت روستائیان، کاهش و کنترل خطرهای انتقال بیماری به سایر بخش‌های صنعتی و تولیدی از دیگر اهداف این است.

رستگاری تصریح کرد: نیوکاسل‌ از جمله بیماری‌های واگیر است که دستگاه تنفسی و عصبی را درگیر و بیشتر مرغ و خروس را مبتلا می‌کند، ضمن اینکه سایر گونه‌های طیور نظیر مرغ مروارید، اردک و بوقلمون نیز از این بیماری در امان نیستند.

وی اضافه کرد: نیوکاسل بیماری‌ ویروسی حاد با تلفات بالا در پرندگان نیز است که درمان قطعی ندارد و تنها راه مقابله با آن، کنترل و پیشگیری از طریق واکسیناسیون و رعایت دقیق اصول امنیت زیستی در محل‌های پرورش پرندگان است.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است، این شهرستان دارای چهار واحد کشتارگاه دام، هفت گشتارگاه طیور، ۲۸ واحد بسته بندی فرآورده‌های دامی و ۵۰۰ واحد عرضه(قصابی) است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + پانزده =