انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

اعتراف سارقان منازل شهر ری و دولت آباد به ۳۰ فقره سرقت

آبگرمکن فاضلی

سرهنگ کارآگاه “کرم یوسف وند” در توضیح این خبر، گفت: پرونده ای از کلانتری 167 دولت آباد با موضوع سرقت منزل برای تحقیقات تخصصی به پایگاه نهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

این مقام انتظامی توضیح داد: مال باخته در اظهاراتش گفت: کل طلاجات و وجوه نقدی که در منزلم به ارزش 50 میلیون تومان بوده، توسط فردی که به وی مظنون هستم  به سرقت رفته ولی او با دستور قاضی کشیک دادسرای شهر ری بلاقید آزاد شد.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت عنوان کرد: پرونده بدون شناسایی متهم به پایگاه نهم ارجاع شد که کارآگاهان برای تحقیقات تکمیلی به محل سرقت مراجعه کردند.

یوسف وند عنوان کرد: پس از تحقیقات پلیسی و به دست آوردن سرنخ هایی از حضور مظنون آزاد شده در سرقت از منزل مال باخته، مجدداً مظنون پرونده با دستور قضائی احضار ولی این بار در مقابل دلایل و قرائن به دست آمده چاره ای جز اعتراف نداشت و به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت از منزل مال باخته به اتفاق فرد دیگری اقرار کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که همدست وی فردی سابقه دار بوده پیش تر نیز توسط همین پایگاه به جرم سرقت منزل دستگیر شده است.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم دوم پرونده در محدوده شهر ری شناسایی شد، گفت: با هماهنگی های قضائی در بیستم مهرماه تیمی از کارآگاهان برای دستگیری متهم به مخفیگاه اش اعزام و موفق شدند سارق را در حالی که سعی می کرد از طریق پشت بام منزل فرار کند، دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه نهم منتقل کنند.

یوسف وند اضافه کرد: هر 2 متهم در تحقیقات تکمیلی به 30 فقره سرقت با همکاری یکدیگر در محدوده شهر ری و محله دولت آباد اعتراف کردند؛ تا کنون 23 فقره از محل های سرقت شناسایی شد و متهمان تا شناسایی کامل مال باختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار دارند.#

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید