انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

توزیع ۳۵ هزار ماسک رایگان بین مردم شهرری توسط اداره اوقاف

0 41

مدیر اداره اوقاف شهرستان ری از تولید و‌ توزیع ۳۵ هزار ماسک رایگان در شهرستان ری خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۵ هزار ماسک در بین مردم کهریزک توزیع خواهد شد.

با شیوع ویروس کرونا در تهران و‌توصیه‌های ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر کاهش تردد در سطح شهر بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در تهران و به ویژه بقاع متبرکه لغو شده است و خادمان امامزادگان برای ضدعفونی معابر وارد کار شده‌اند.

مرتضی صادقی رئیس اداره اوقاف شهرستان ری  با اشاره به وجود ۱۵ بقعه در شهرستان ری اظهار داشت: تربت‌خانه تمام بقاع متبرکه شهرستان ری بسته شده است و خادمان این بقاع به منظور مهار کرونا فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برپایی نماز جماعت در تمام بقاع متبرکه شهرستان ری تعطیل شده است، افزود: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا از تجمعات خودداری می‌شود و تمام برنامه‌های ایام رجبیه در بقاع متبرکه شهرستان ری لغو شدند.

صادقی با اشاره به اینکه ضدعفونی معابر و خیابان‌های شهرستان ری هر شب توسط خادمان افتخاری امامزادگان انجام می‌شود، گفت: پس از ضدعفونی بقاع متبرکه، معابر عمومی منطقه نیز  توسط خادمان افتخاری ضدعفونی شدند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان ری با بیان اینکه تاکنون ۳۵ هزار ماسک با کمک خیران و موقوفات مربوطه تولید شده است، افزود: این ماسک‌ها در امامزاده عبدالله (ع) شهرستان ری توسط خادمان افتخاری بسته‌بندی و در سطح شهرستان ری توزیع می‌شود. همچنین بر اساس وقف یکی از خیران، ۱۵ هزار ماسک نیز در بین مردم کهریزک توزیع خواهد شد.

 

اقتباس خبر از : خبرگزاری فارس

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید