انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

حفاری مترو باعث فرونشست های متوالی خیابان های شهرری شد

آبگرمکن فاضلی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ، ظهر امروز بخشی از مسیر شمال به جنوب در خیابان شهید غیوری شهرری برای چندمین بار در یک هفته گذشته، دچار فروریزش شد.

در پی نشست زمین در این محدوده از شهرری که منجر به ترک برداشتن بخش‌هایی از پیاده‌رو و همچنین مسیر شمال به جنوب ویژه تردد خودروها در خیابان شهید غیوری اتفاق افتاد، این مسیر مسدود شده است.

شب گذشته نیز بخشی از زمین در محدوده چهارراه خط آهن نشست کرد و هفته گذشته نیز شاهد فرونشست زمین در خیابان شهید غیوری شمالی شهرری بودیم.

علیرضا هاتفی دبیر بحران شهرداری منطقه ٢٠ در همین راستا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهارداشت: در اثر لرزش‌هایی که توسط دستگاه تی.بی.ام برای حفاری تونل خط 6 مترو صورت می گیرد، ظهر امروز برای چندمین بار بخشی از خیابان شهید غیوری شمالی شهرری فرونشست.

وی افزود: به همراه شهردار منطقه ۲۰ و مدیران شهری بازدیدی از محل فرونشست زمین در تقاطع خیابان شهید غیوری و کوچه سنارا داشتیم که با تشخیص و حضور به موقع عوامل مترو و شهرداری، مشکلی برای ساکنان پیش نیامده و مامورین امدادی در حال رفع مشکل هستند، از شهروندان می‌خواهیم که از تردد غیرضروری در این محدوده پرهیز کنند احتمالا تا ۴ روز آینده مسیر بازگشایی می شود.

هاتفی با بیان اینکه اگر مشکلی برای ساکنین این محدوده پیش بیاید بیمه جبران خسارت می‌کند تصریح کرد: به منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، با همکاری شرکت مترو، ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ۲۰، شرکت های گاز، آب و مخابرات وضعیت سلامت تاسیسات زیرسطحی بررسی شد.

وی با بیان اینکه حدفاصل اتوبان شهید کریمی تا کوچه سنارا با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۲۰ و پلیس راهور مسدود شده است، گفت: ساکنین کلیه ساختمانهای این محدوده در صورت مشاهده هرگونه نشست و یا ترک در ساختمان خود به ارگانهای ذیربط اطلاع رسانی نمایند.

هاتفی گفت: پیمانکار شرکت مترو موظف شد به منظور بررسی شرایط لایه های خاک و وجود حفره های احتمالی نسبت به حفاری عمیق از سطح زمین و بر روی محور تونل و نیز نصب علائم گمانه زنی بر روی ساختمانهای اطراف و اطلاع رسانی آن به شهرداری منطقه ۲۰ اقدام کند.

دبیر بحران شهرداری منطقه ٢٠ تصریح کرد: شرکت گاز باید نسبت به حفاری روی خط عبوری لوله گاز فشار قوی و بررسی سلامت لوله ها و شرکت آب و فاضلاب نسبت به بررسی شکستگی لوله اقدام نمایند.

وی با اشاره به گسل ری بیان کرد: به دلیل وجود یکی از شاخه های گسل ری و همچنین شرایط آب زیرزمینی در این موقعیت، پیچیدگی های شرایط زیرسطحی بیشتر شده است که می تواند از علل نشست زمین باشد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید