انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

تشکیل کمیته مشترک خدمات رسانی به ساکنان حریم شهرری

آبگرمکن فاضلی

به گزارش انعکاس ری به نقل از ایرنا، احمد اسماعیلی راد روز شنبه در جلسه تعیین حریم شهرستان ری با کلانشهر تهران اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های خدمات رسان به ساکنان حریم شهرستان ری باید با مدیریت واحد استانداری و فرمانداری این شهرستان اقدام به خدمات رسانی کنند.

وی با بیان اینکه صیانت از حریم شهر، هدف مشترک فرمانداری شهرستان ری و شهرداری تهران است عنوان کرد: هرگونه ساخت و ساز و اقدامی در حریم توسط دستگاه‌های اجرایی باید در چهارچوب مقررات قانونی باشد.

اسماعیلی راد ادامه داد: حفظ و صیانت از حریم باید همخوان با خدمت رسانی به ساکنان این مناطق باشد، در کنار جلوگیری از ساخت و ساز در مناطق حریم باید به نوسازی و توسعه این مناطق بر اساس قانون نیز توجه جدی شود.

وی با اشاره به اینکه واحدهای مسکونی بزرگی طی سال‌های گذشته در بخش‌های حریم شهرستان ری از جمله قیامدشت احداث شده است ابراز کرد: امروز ساکنان این واحدهای مسکونی از هرگونه خدمات مناسب شهری به دلیل قرار گرفته اند در حریم تهران و ری محروم هستند.

اسماعیلی راد یادآور شد: نبود خدمات رسانی مطلوب شهری به مناطق حریم باعث ایجاد انواع بزه‌های و معظلات اجتماعی می‌شود و شهرداری تهران و بخشداران باید خود را مکلف به خدمات رسانی به ساکنان مناطق حریم بکنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۱ درصد ترافیک کلانشهر تهران در مسیر انتهایی بزرگراه امام رضا (ع) به میدان بسیج ایجاد می شود، تاکید کرد: مناسب سازی و تعریض این بزرگراه باید در دستور کار دستگاه‌های اجرای شهرستان ری قرار بگیرد.

اسماعیلی راد یادآور شد: دستگاه‌های اجرای شهرستان از جمله راه و شهرسازی و بخشداری باید در چهت تعریض بزرگراه امام رضا (ع) در کنار شهرداری تهران باشند تا گره کور ترافیک این منطقه باز شود.

جلسه تعیین حریم شهرستان ری با کلانشهر تهران امروز شنبه با حضور احمد اسماعلیلی راد سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری، مجتبی شکری سرپرست اداره کل حریم شهرداری تهران و شهرداران مناطق ۲۰ و ۱۵ تهران در فرمانداری ری برگزار شد.

به گزارش ایرنا، حریم شهر تهران با مساحت یک هزار و ۳۲۷ کیلومتری نزدیک به ۲ برابر عرصه این کلانشهر می‌باشد که ۱۱ منطقه شهرداری و ۲۸ ناحیه را درگیر مسایل جانبی خود کرده است.

طی سال‌های گذشته به دلیل عملکرد ضعیف مدیریت شهری تهران ۳۰ روستا به این کلان شهر چسبیده‌اند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید