انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

رونق تولید راهکار اصلی رفع مشکلات

آبگرمکن فاضلی
محمد رحمانی در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی،صنعتگران،تجار و سرمایه گذاران شهرستان ری در فرمانداری این شهرستان افزود: امروز رونق تولید برطرف کننده بسیاری از مشکلات جامعه همچون بیکاری،تورم و کاهش ارزش پول ملی است.

وی با اشاره به این که امسال برنامه های مفصلی را در حوزه تولید، تدوین و برنامه ریزی کرده ایم،گفت: از مهمترین برنامه ها می توان به راه اندازی نهضت ساخت کالای داخلی و جلوگیری از واردات اشاره کرد بدین گونه که به همه واحدهای صنعتی دستور دادیم تا از واردات همه اقلامی که ظرفیت تولید آن در داخل وجود دارد،خودداری کنند، ضمن این که برای واردات مشابه هر کالایی که ساخت آن در داخل میسر است،تعرفه هایی به نفع تولید کننده وضع کردیم.

رحمانی افزود: با توجه به این که در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم هر مقام یا مسئولی که در جهت تسهیل امور تولید واحدهای صنعتی همکاری نکند،به ضرر منافع ملی و در مسیر دشمن گام برداشته است.

وزیر صنعت،معدن و تجارت تصریح کرد: ما هر کجا حس کنیم در مسیر رونق تولید موانعی ایجاد شده است حتما کمک و حل مشکلات را پیگیری خواهیم کرد.

رحمانی با اشاره به نشست هم اندیشی با فعلان،صنعتگران،تجار و سرمایه گذاران شهرستان ری،گفت: من انگیزه خاصی را در تولید کنندگان دیدم؛ البته آنها درخواست هایی برای دریافت تسهیلات بیشتر در مسیر تولید دارند که همه آنها منطقی و قابل حل است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید