مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

امام جمعه شهرری : موضوع فلسطین دفاع از مظلوم است

امام جمعه شهرری با بیان اینکه مردم فلسطین ۲ تجربه تلخ و شیرین را در طول سال های پیش داشتند، گفت: سیاست سازش در برابر استکبار تجربه تلخی برای فلسطینیان رقم زد.

0 42

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ،حجت الاسلام سید علی شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرری در حرم عبدالعظیم حسنی (ع) افزود: ۲ تجربه تلخ و شیرین فلسطینیان در این سال های سخت کسب کردند؛ تجربه تلخ سازشی که با رهبرانی مثل یاسر عرفات داشتند و جز رنج و مرگ نصیبشان نشد و تجربه شیرین آنان جبهه مقاومت است.

خطیب جمعه شهرری تاکید کرد: موضوع فلسطین، دفاع از مظلوم است و اگر در تاریخ یک صفحه ناپاک وجود داشته باشد آن این است که مردم را از خانه و کاشانه بیرون و آواره کردند.

وی افزود: در ابتدا یهودیان به فلسطین آمدند و گفتند ما را از سرزمینمان بیرون کردند؛ رافت اسلامی فلسطینیان باعث شد به آنان پناه بدهند و امروز بیش از ۱۳ میلیون فلسطینی در دنیا آواره اند.

شاهچراغی با اشاره به دفاع همه جانبه امام خمینی (ع) از مظلومان خاطرنشان کرد: امام راحل از آغاز نهضت مبارزه با شاه، دفاع از مردم فلسطین را سرلوحه کار خود قرار دادند.

خطیب جمعه شهرری ادامه داد: پس از انقلاب هم جزو شعار اصلی امام موضوع فلسطین بود؛ خبرنگار فرانسوی از امام پرسید که چرا از فلسطین حمایت می کنید و امام فرمودند که طبق قانون اسلام ما در کنار مظلومان هستیم.

وی افزود:  از روزی که انقلاب اسلامی در ایران پیروز شد در فلسطین نفوذ کرد و امروز شعار فلسطین شعار اسلام و قرآن است.

شاهچراغی گفت: در دوره سازش، یاسر عرفات دست گدایی به سمت عربستان سعودی و شوروی سابق برای گرفتن اسلحه دراز و از سوی دیگر فکر می کرد سازمان های بین المللی کاری برای آنان خواهند کرد اما امروز جبهه مقاومت در جنگ هایی مثل جنگ ۳۳ روزه مقاومت کردند.

وی افزود: فلسطین امروز به موشک های نقطه زن مجهز است و گنبد آهنین اسرائیل هم نمی تواند کاری انجام دهد.

امام جمعه شهرری خاطرنشان کرد: روحیه شهادت هرجای عالم جواب داده و امروز این روحیه روزگار اسرائیل را سیاه کرده است؛ مقام معظم رهبری گفتند که اسرائیل ۲۵ آینده را نخواهد دید و امروز ما زمینه های این پیروزی را می بینیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با فرارسیدن هفته معلم و هفته کارگر از دولت مردمی درخواست کرد که به معیشت و حق و حقوق این زحمت کشان توجه بیشتری شود.

شاهچراغی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب  بارها امنیت شغلی کارگران را متذکر شده اند که باید به این موضوع توجه کرد و از سوی دیگر مطالبات و اعتراضات معلمان و کارگران نباید جوری مطرح شود که دشمن از آن استفاده کند.

امام جمعه شهرری خاطرنشان کرد: اعتراض حق معلمان است و معلمان نباید جز تربیت و آموزش دانش آموزان دغدغه دیگری داشته باشد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.