مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

۷۰ نوع تجهیزات داغ در نیروگاه برق ری بازسازی شد

مدیر عامل نیروگاه برق ری از بازسازی حدود ۷۰ نوع تجهیز داغ نیروگاهی به منظور تامین قطعات یدکی واحدها در تعمیرات برنامه ریزی شده طی سال جاری این نیروگاه خبر داد.

0 336

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛حمید بادرستانی روز سه شنبه با اشاره به بازسازی قطعات داغ نیروگاهی به منظور تأمین قطعات یدکی واحدها در تعمیرات جاری نیروگاه برق ری به خبرنگاران گفت: تامین قطعات یدکی واحد ها به منظور حفظ آمادگی برای تأمین برق شبکه سراسری کشور و کمک به پایداری تولید، در تعمیرات برنامه ریزی شده و همچنین حوادث غیر مترقبه بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: نیروگاه ری به منظور تأمین قطعات یدکی واحد ها در تعمیرات جاری، به لحاظ تنوع زیاد واحدهای گازی خود حدود ۷۰ نوع تجهیز داغ نیروگاهی شامل: پره های ثابت و متحرک توربین، قطعات محفظه احتراق و انواع یاتاقان و در مجموع بیش از ۱۲۰۰ قطعه را با مدیریت و نظارت متخصصان توانمند نیروگاه ری توسط شرکت های دانش بنیان در یک سال گذشته بازسازی کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ضمن صرفه جویی قابل ملاحظه انجام شده، دانش فنی نظارت بر بازسازی قطعات داغ توربین های این نیروگاه بطور ۱۰۰ در صد توسط متخصصان و کارشناسان نیروگاه ری بومی سازی شده است.

بادرستانی اضافه کرد: تلاشگران نیروگاه حرارتی ری در فصل زمستان با پشتکار و تخصص توانسته اند با تعمیرات واحدهای گازی این نیروگاه و با حفظ سنگر تولید نقش موثری در تامین برق پایدار ایفا کنند.
مدیرعامل نیروگاه برق ری ادامه داد: این نیروگاه با قرار گرفتن در جنوب شهر تهران نقش مهمی در پایداری شبکه سراسری برق ایفا می‌کند.

منبع خبرگزاری ایرنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.