مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

وام قرض الحسنه اشتغال به نیازمندان بخش کهریزک اعطا می‌شود

در پی تفاهم‌نامه همکاری پالایشگاه نفت تهران با کمیته امداد استان، وام قرض الحسنه اشتغال به نیازمندان محدوده کهریزک و باقرشهر اعطا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛تفاهم‌نامه همکاری پالایشگاه نفت تهران و کمیته امداد استان تهران در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و به منظور ارائه خدمات و تسهیلات به افراد تحت پوشش کمیته امداد در محدوده کهریزک و باقرشهر امضا شد.

سیدابوالفضل پرپنچی مدیرکل کمیته امداد استان تهران در مراسم امضای تفاهم‌نامه با اشاره به تاثیرات مثبت ناشی از تفاهم پالایشگاه و این نهاد اظهار کرد: در حدود ۸۰ درصد از افراد تحت تکفل کمیته امداد بانوان هستند که با توجه به بچه داری و نبود امکان حضور در کارگاه ها در پی ایجاد مشاغل خانگی هستند که با دریافت وام این مورد تسهیل می شود.

وی گفت: کمیته امداد در حوزه تحصیل و اشتغال تا حد امکان به مددجویان کمک می کند و تا سطح دکترا کمک هزینه تحصیلی به مددجویان می پردازد و همچنین برای تامین شغل نیز با استفاده از تفاهمات و متعاملات اقدامات درخور توجهی داشته است.

حامد آرمان فر مدیر شرکت پالایش نفت تهران نیز در این مراسم بیان کرد: پالایشگاه تهران از ظرفیت استراتژیک قابل توجهی برخوردار بوده و در حال حاضر درصد قابل توجهی از بار تامین سوخت کشور بر عهده این شرکت است.

وی افزود: پالایشگاه تهران در حال حاضر به شدت درگیر جنگ اقتصادی و بی اثرکردن تحریم ها است و در حدود ۱۴ درصد سوخت کشور و ۵۰ درصد سوخت هوایی مورد نیاز کشور را تامین می کند.

مدیرعامل پالایشگاه تهران در ادامه با تاکید به ایفای مسئولیت های اجتماعی به جامعه اطراف گفت: تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران و شرکت پالایش نفت تهران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی شرکتی و به منظور توسعه اشتغال نیازمندان در محدوده فعالیت شرکت اعم از کهریزک و باقرشهر امضا شد.

آرمان فر تصریح کرد: هدف از امضای این تفاهم نامه کمک به توانمندسازی و اشتغال پایدار نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) در جوامع همجوار پالایشگاه، محدوده بخش کهریزک و باقرشهر است که با کمک اعتباری شرکت و مشارکت کمیته امداد امام(ره) و در قالب اعطای وام قرض الحسنه از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد به طرح های اشتغال و کارآفرینی نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد در محدوده جوامع همجوار صورت می گیرد.

وی ادامه داد: از نکات قابل توجه این تفاهم نامه می توان به امکان خرید هدایای فرهنگی از مجریان طرح های اشتغال و تولیدکننده صنایع دستی تحت پوشش کمیته امداد مستقر در جوامع همجوار و همچنین تهیه یا دوخت لباس کار در صورت تطابق با استانداردهای لازم و مطابق نمونه های مورد تایید پالایشگاه است.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران ابراز داشت: بنا بر توافقات صورت گرفته زمان اجرای این تفاهم نامه از تیر ماه سال جاری آغاز و به مدت یک سال ادامه خواهد داشت که در صورت توافق قابل تمدید خواهد بود و همچنین در صورت اثر بخشی و رضایت طرفین از اجرای آن، رقم مساعدت پالایشگاه پس از درخواست کمیته امداد و تصویب پالایشگاه در قالب الحاقیه قابل افزایش خواهد بود.

وی تصریح کرد: پالایشگاه نفت تهران در راستای ایفای وظیفه مسئولیت اجتماعی در شهرستان ری اقداماتی از قبیل اعطای کمک های مومنانه ، آزادسازی زندانیان ، نصب ایستگاه هواشناسی پیشرفته، کمک به وصل شدن آب شرب کهریزک به خطوط آب تهران دارد.

آرمان فر در پایان خاطرنشان کرد: در مدت اخیر از طریق اعطای کمک های مومنانه به اقشار ضیف و نیازمند بخش کهریزک گام هایی برداشتیم و از طریق بهزیستی نیز به زنان و دختران تحت پوشش بهزیستی دولت آباد اقداماتی داشتیم و تلاش می کنیم تا مسئولیت های اجتماعی را به صورت جدی پیگیری کنیم و در این راه به تشریک مساعی دستگاه ها و نهادهای ذی ربط نیاز است

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه