مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

قطع گاز یا بهانه فعالیت بر مدار سابق

تولید کارخانه سیمان ری به صفر رسید

مدیرعامل شرکت سیمان تهران، گفت: کارخانه سیمان تهران، روزانه بیش از ۱۴ هزار تن سیمان به بازار مصرف، عرضه می‌کند که در پی قطع گاز کارخانه، اکنون میزان تولید و عرضه سیمان به صفر رسیده است.

سید عباس حسینی  اظهار داشت: از روز جمعه ۵ دی ماه، گاز کارخانه سیمان به طور کامل قطع شده است، به گونه ای که حتی ساختمان اداری و واحدهای خدماتی کارگران و آشپزخانه هم گاز ندارند و حتی پرسنل برای گرمایش با مشکل مواجه هستند.

این در حالیست که «علی قاجار» رییس اداره گازرسانی شهرستان ری،  گفت: امسال گاز هیچ کدام از واحدهای تولیدی شهرستان قطع نشده است، فقط طی هفته گذشته به دلیل افزایش مصرف خانگی به مدت کوتاهی(کمتر از ۲۴ ساعت) گاز کارخانه سیمان تهران قطع شد.

براساس گزارش شرکت سیمان تهران، مدیر عامل این شرکت می گوید کماکان گاز قطع است و ما مانده ایم و پرسنل بیکار، که حتی توان ایجاد گرما در محیط کارخانه را نداریم.

حسینی گفت: ما در شرکت سیمان تهران در راستای مسئولیت های اجتماعی و با صرف هزینه های هنگفت و با وجود همه تحریم ها ، اقدام به بهینه سازی سیستم الکتروفیلترهای خطوط تولید کردیم و انتظار داشتیم حالا که میزان خروجی بیشتر واحدهای تولیدی کارخانه در حد استاندارد و حتی به خیلی کمتر از حد مجاز تعیین شده توسط سازمان محیط زیست رسیده ، بار دیگر صنایع را در این موقعیت دشوار قرار ندهند.

حسینی تاکید کرد: اکنون ما به دلیل ملاحظات زیست محیطی ، امکان استفاده از مازوت را نداریم و انتظار داریم با وصل مجدد گازکارخانه ، هم مشکل کمبود سیمان در بازار مرتفع شود و هم اقدامی پیشگیرانه در جهت جلوگیری از تشدید آلودگی هوای پایتخت صورت گیرد.

زهره عبادتی رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان ری روز جمعه /پنجم دی ماه/ در این باره گفته بود: گاز کارخانه سیمان تهران روز دوشنبه هفته جاری به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی قطع شد ولی با پیگیری های اداره فرمانداری ویژه شهرستان ری، اداره محیط زیست و اداره گاز این مشکل روز سه شنبه برطرف شد.

وی با اشاره به اینکه مخازن مازوت کارخانه سیمان تهران پلمب است، خاطرنشان کرده بود: خروجی دودکش های صنایع بزرگ مقیاس شهرستان ری از جمله کارخانه سیمان تهران و صنایع نفتی از جمله پالایشگاه تهران و شرکت بهران به صورت لحظه ای پایش می شود.

طی چند روز گذشته به دلیل افزایش آلودگی هوا و داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران که نشان می دهد غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد که ارتباط مستقیمی با مصرف مازوت در صنایع و نیروگاه ها دارد این گمانه زنی ها که واحدهای صنعتی بزرگ مقیاس جنوب تهران مازوت استفاده می کنند را افزایش داده است و به نظر می رسد، اعلام قطع گاز بهانه‌ای برای استفاده از مازوت است.

بخش آلوده کننده کارخانه سیمان تهران، پس از منع کار، چند ماه پیش مجدد فعال شد و گلایه های زیاد اعضای شورای شهر و محیط زیست را به همراه آورد.

اقتباس خبر از : خبرگزاری ایرنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =