انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

اخراج ۲۰ هزار واحد دامی غیر مجاز از مراتع شهرری

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ری خبر داد؛

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ری از اخراج ۲۰ هزار واحد دامی غیر مجاز از مراتع شهرری خبر داد.

آبگرمکن فاضلی

ضیا نصرتی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول مدت اجرای پروژه مدیریت چرا و کنترل دام، حدود ۲۰ هزار واحد دامی غیر مجاز از مراتع قشلاقی این شهرستان اخراج و متخلفان نیز به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

نصرتی با بیان اینکه شهرستان ری دارای ۱۵۰ هزار هکتار اراضی مرتعی ممیزی شده می‌باشد افزود: تا کنون برای ۱۰۰ هزار هکتار از این مراتع طرح مرتعداری تهیه شده است و تهیه طرح مرتعداری برای مابقی این مراتع نیز در دستور کار قرار دارد.

وی به اقدامات احیایی در این مراتع اشاره کرد و اظهار داشت: طی یکسال گذشته و در راستای اصلاح و توسعه مراتع ،۱۰۰ هکتار از عرصه‌های مرتعی شهرستان ری زیر پوشش اقدامات احیایی شامل بوته کاری با گونه‌های آتریپلکس و قره داغ همراه با آبیاری و مراقبت و نگهداری قرار گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ری ادامه داد: به منظور جلوگیری از پیشروی بیابان، کنترل فرسایش بادی و تثبیت شن‌های روان، طرح بیابان زدایی برای ۱۰ هزار هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان تهیه شده است که پس از تصویب این طرح در کمیته فنی و تخصیص اعتبارات لازم، این طرح به مرحله اجرا در خواهد آمد.

نصرتی بر اجرای طرح‌های بیابان زدایی تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه وسعت زیادی از اراضی ملی شهرستان ری جزو اراضی بیابانی است، اجرای طرح‌های بیابان زدایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و چنانچه اقدامات بیابان زدایی در این مناطق انجام نشود، تولید گرد و غبار و آثار خسارت بار آن می‌تواند به عنوان تهدیدی جدی برای ساکنین این مناطق و همچنین شهر تهران مطرح شود.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید