مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

تولید دستگاه‌های اکسیژن‌‌ساز بیماران کرونایی با حمایت موسسه دانش بنیان برکت

با حمایت موسسه دانش بنیان برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) دستگاه‌های اکسیژن‌‌ساز بیماران کرونایی در داخل کشور تولید می‌شود.

0 92

به گزارش روابط عمومی موسسه دانش بنیان برکت، با توجه به نیاز مبرم بیماران مبتلا به کرونا به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و بای پپ (دستگاه فشار مثبت دوطرفه تنفسی)، تولید این دستگاه‌‌ها در داخل کشور و به شکل کاملا بومی در استان تهران آغاز شده است.
بر اساس این گزارش، دستگاه اکسیژن‌ساز یکی از مهم‌ترین تجهیزات برای اکسیژن‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا است. همچنین دستگاه بای‌ پپ (دستگاه فشار مثبت دوطرفه تنفسی) نیز برای بیماران مبتلا به کرونایی استفاده می‌شود که ریه‌هایشان از کار افتاده یا به شدت ضعیف شده است. این دستگاه علاوه بر اکسیژن‌رسانی، به طور خودکار عمل دم و بازدم را هم انجام می‌دهد و در واقع به جای ریه بیمار عمل می‌کند.
لازم به ذکر است، در بیماری کرونا سطح اکسیژن خون پایین می‌آید و فرد با مشکلات تنفسی مواجه می‌شود. در این مرحله لازم است که عمل اکسیژن‌رسانی به بیمار با دستگاه انجام شود.
نیاز مبرم بیماران کرونایی به دستگاه اکسیژن‌ساز و ایجاد مشکلاتی که برای تولید کمپرسور این دستگاه در خارج کشور ایجاد شده بود، موسسه دانش بنیان برکت ستاد اجرایی فرمان امام را بر آن داشت تا با سرمایه‌گذاری، فرآیند تولید این دستگاه را در داخل و به شکل صد در صد بومی آغاز کند.
در همین راستا، شرکت زیست تجهیز دانش پویا با حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری 100 میلیارد ریالی موسسه دانش بنیان برکت تولید دستگاه‌های اکسیژن‌ساز را آغاز کرده است. این شرکت به شکل شبانه‌روزی و در سه شیفت کاری مشغول تولید دستگاه اکسیژن‌‌ساز است. قیمت دستگاه‌های اکسیژن‌ساز داخلی بین 2 تا 3 میلیون تومان ارزان‌تر از نمونه‌های معمولی خارج تمام می‌شود.
موسسه دانش بنیان برکت همچنین برای تامین دستگاه‌های بای‌ پپ (دستگاه فشار مثبت دوطرفه تنفسی) مورد نیاز بیماران کرونایی، علاوه بر تولید 5 عدد دستگاه در روز در شرایط فعلی، خط تولید این دستگاه را از ابتدای سال آینده به شکل صد در صد بومی در شرکت زیست تجهیز دانش پویا آغاز خواهد کرد. این دستگاه به طور کاملا بومی سازی شده و با امکانات بسیار بالاتر نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی تولید خواهد شد.
گفتنی است، فعالیت شرکت زیست تجهیز دانش پویا در استان تهران با مشارکت و سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای 150 نفر را نیز به همراه داشته است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.