انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

تورهای ری گردی نوروز ۹۹ لغو شد

با توجه به شیوع ویروس کرونا تورهای ری گردی که هر سال در ایام نوروز برگزار می شد لغو شد

0 108

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ری گفت: برگزاری تورهای گردشگری و همچنین برپایی نمایشگاه صنایع دستی در شهرری به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شد.

امیر مصیب رحیم زاده اظهار داشت: هر ساله همزمان با فرا رسیدن سال نو، نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان با هدف اشتغال زایی و کسب درآمد برای این افراد برپا می شد اما امسال به دلیل حفظ سلامت شهروندان دیگر این نمایشگاه برپا نخواهد شد.
وی افزود: تورهای گردشگری شهرری هر ساله در ایام نوروز با هدف معرفی و شناسایی آثار تاریخی شهرری به گردشگران و علاقمندان در این حوزه برگزار می شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ری خاطر نشان کرد: نوروز ۹۹ به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و توجه ویژه به سلامت و تندرستی گردشگران، تور نوروزی گردشگری در ری برگزار نخواهد شد.
این مسئول خاطرنشان کرد: بازدید از آثار تاریخی طی زمان های متوالی قابل انجام است و گردشگران می توانند پس از بهبود شرایط و وضعیت و از بین رفتن ویروس کرونا باز هم مانند گذشته از آثار تاریخی ری بازدید کنند.
وجود ۱۹۸ اثر باستانی بیانگر میراث با ارزش فرهنگی شهرستان ری است از جمله برج و باروی ری شهر باستانی مامورین، برج طغرل، آتشکده تپه میل، قلعه دیر و … وجود ۳۲ بقه متبرکه از جمله حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) (سالانه بالغ بر ۱۱ میلیون زائر دارد) وامامزادگان مجاور و مقابر عالمان و مشاهیر دین علم ادب همچون محمد بن زکریای رازی، شیخ صدوق، شیخ ابوالفتح رازی و شیخ کلینی که نشان از جایگاه والای تاریخی ری دارد.

اقتباس خبر از : ایرنا

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید