انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

۱۵ تن انواع فرآورده دامی فاسد در ری معدوم شد

0 102

رییس اداره دامپزشکی شهرستان ری از کشف و معدوم سازی ۱۵ هزار و ۴۶۸ کیلوگرم انواع فرآورده دامی فاسد شامل گوشت قرمز، سفید و آلایش مرغ طی شش ماه سال جاری خبر داد.

وحید رستگاری ایرنا اظهار داشت: این میزان فرآورده خام دامی در جریان نظارت و بازدید کارشناسان و بازرسان اداره دامپزشکی از کشتارگاه‌ا و مراکز عرضه گوشت قرمز و سفید کشف شده است.

وی با بیان اینکه چهار تن گوشت مرغ، ۵۰۰ کیلوگرم گوشت گوسفند و ۱۷۰ کیلوگرم گوشت گاو به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی در کشتارگاه های شهرستان ری معدوم سازی شده است، افزود: ۸ تن و ۷۰۰ کیلوگرم انواع فرآوردهای دامی در مراکز عرضه به دلیل غیرقابل مصرف و فاسدن شدن معدوم سازی شده است.

رستگاری یادآور شد: همچنین ۶ تن و ۵۳۶ کیلوگرم انواع چربی از مراکز عرضه فرآوردهای دامی کشف شد که پس از انجام آزمایشات لازم ۲ تن و ۹۸ کیلوگرم به دلیل فاسد بودن معدوم و با به مراکز صنعتی از جمله صابون سازی داده شده است.

مطالب مرتبط

وی تصریح کرد: غیر بهداشتی بودن فرآورده های دامی کشف شده با نمونه گیری و آزمایش‌های دقیق علمی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی ری تشخیص داده شد و این میزان گوشت سفید، قرمز و آلایش مرغ با حکم دستگاه قضائی معدوم شد.

رستگاری ادامه داد: بازرسان اداره دامپزشکی شهرستان ری در راستای تأمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی به صورت مستمر عملکرد مراکز عرضه و توزیع گوشت قرمز و سفید را پایش و نظارت‌های لازم را در خصوص تاریخ مصرف و سالم بودن گوشت انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه بخش مهمی از ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با تأمین فرآورده‌های دامی و لبنی سالم تحقق می‌یابد، اضافه کرد: کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی در همه مراحل تولید و استحصال، حمل و نقل و عرضه در دستور کار دامپزشکی شهرستان ری قرار دارد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.

اقتباس خبر از : ایرنا

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید