انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

بیش از 140 پروژه عمرانی در ری افتتاح و کلنگ زنی می شود

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی انعکاس ری ؛حسین توکلی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری در نشست خبری چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: با فرارسیدن دهه فجر و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید در راستای آرمان‌های شهدا و امام راحل(ره) عمل کنیم چرا که دشمن از گذشته تاکنون با اصل اهداف و برنامه‌های اصول انقلاب اسلامی در قانون اسلامی مشکل داشتند و در طول این چهل سال نیز همواره درصدد ضربه به وحدت و همدلی مردم بودند.

وی با اشاره به پروژه‌های دهه فجر افزود: ۱۴۶ پروژه در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، کارآفرینی، آموزشی، درمانی، ورزشی، آب و برق در دهه مبارک فجر امسال در سطح شهرستان ری با اعتباری بالغ بر ۴۰۷ میلیارد تومان کلنگ‌زنی، افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

فرماندار ری با بیان اینکه ۳۹ عنوان پروژه در حوزه اصلاح شبکه‌های برق است، اضافه کرد: ۸ مدرسه با کمک خیران و اختصاص بودجه دولت، ۱۰ پروژه آب شهری و روستایی، ۳۱ پروژه در حوزه عمران شهری، ۲۷ پروژه در حوزه عمران روستایی، ۴ پروژه در حوزه صنعت، ۳ پروژه در حوزه کشاورزی، ۳ پروژه در حوزه بهداشت و درمان و افتتاح دفتر پلیس فتا در شهرستان از جمله طرح‌هایی است که در این ایام مبارک به بهره‌برداری می‌رسد و برای بالغ بر یک‌هزار نفر اشتغال‌زایی خواهد کرد.

توکلی با بیان اینکه در بخش فشافویه یک درمانگاه مجهز شعبه تامین اجتماعی ایجاد خواهد شد، گفت: یکی دیگر از اولویت‌های ما بحث مدرسه سازی است که تا پایان برنامه ششم موظف به اجرای آن هستیم و در بخش کهریزک چهار پروژه در این موضوع مهم خواهیم داشت.

وی بیان کرد: در راستای تحقق شعار سال و مصوبات جلسات ستاد تسهیل چهار پروژه در شهرک صنعتی و یک سردخانه در کهریزک به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه بیمارستان فیروز آبادی ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، خاطرنشان کرد: امور بیمارستان هفتم تیر نیز در حال پیگیری است همچنین تلاش کردیم تا آب شرب روستایی و شهری را سامان ببخشیم و یک مطالبه جدی ادغام آب و فاضلاب روستایی و شهری است که در ری مثمر ثمر خواهد بود تا بتوانیم برای روستاها بیشتر خدمات رسانی کنیم.

توکلی درخصوص طرح سامان دهی آب‌های سطحی جنوب تهران تصریح کرد: بر روی این طرح حدود ۱۲ سال مطالعه شده و در حال پیگیری است که در صورت تخصیص اعتبارات به یکی از پروژه‌های ملی تبدیل می‌شود.

وی اضافه کرد: اعتبار لازم برای این طرح ۲ هزار میلیارد تومان است که در اولویت استانداری تهران است و اگر این طرح اجرا شود جنوب، شرق و غرب ری تحت تأثیر آن قرار گرفته و تولید محصولات کشاورزی رونق خوبی خواهد داشت.

معاون استاندار تهران درخصوص انتشار بوی نامطبوع در تهران و ری به ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در شرکت‌های حوزه ری و تأمین سوخت طبیعی این کارخانه‌ها اشاره کرد و گفت: آرادکوه، مجموعه فاضلاب‌های سطحی غرب استان تهران و دام گستر کانون بوی نامطبوع برای ری معرفی شده‌اند و علت بوی نامطبوع تهران نیز از سوی دستگاه‌های متولی و علمی در حال بررسی است.

توکلی در ادامه با اشاره به ارتقای سرکلانتری ری به فرماندهی انتظامی، ابراز داشت: پس از آنکه زمین مورد نظر برای این کار مشخص شود، فرماندهی انتظامی شهرستان ری ایجاد می‌شود همچنین پلیس اقتصادی در مجموعه کلانتری باقرشهر ایجاد خواهد شد.