مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

شهردار تهران از بهره برداری مترو حرم حضرت عبدالعظیم در سال آینده خبر داد

شهردار پایتخت با اشاره به اینکه ایستگاه مترو حرم حضرت عبدالعظیم حسنی در خط ۶ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد گفت: سال آینده ۲ ایستگاه و پس از آن هر پنج ایستگاه خط ۶ در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ،آیین پایان عملیات حفاری مکانیزه و احداث تونل پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو تهران روز ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ در قالب یکصدو یازدهمین پویش امید و افتخار با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

علیرضا زاکانی در این آیین با اشاره به جایگاه ری در مدیریت شهری گفت : ری قبله تهران است و با قدمتی هزاران ساله نگینی بر انگشتری شهر ماست. امروز مفتخریم در پویش امید و افتخار شاهد اتمام پروژه خط ۶ مترو تهران به طول ۴۲ کیلومتر و خروج دستگاه تی بی ام از آن باشیم.

وی ادامه داد: سال آینده ۲ ایستگاه و پس از آن هر پنج ایستگاه خط ۶ در اختیار مردم قرار می‌گیرد. مهم‌ترین ایستگاه خط ۶، ایستگاه حرم حضرت عبدالعظیم است که سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

زاکانی تاکید کرد: در نهایت آخرین ایستگاه خط ۶ به صورت تبادلی با خطوط یک، ۱۱ و راه آهن جمهوری اسلامی احداث خواهد شد. بخش پایانی تونل خط ۶ به طول ۹.۵ کیلومتر می‌باشد، با وجود آنکه عملیات ساخت خط ۶ در نیمه دهه ۹۰ آغاز شد اما بیشتر خطوط این خط از مترو در دوره مدیریت شهری جدید به نتیجه رسیده است.

شهردار تهران با اشاره به چالش های حمل‌ونقل عمومی در پایتخت گفت: محدودیت‌ها و عدم توسعه مناسب ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران طی سالیان گذشته باعث شده امروز تنها ۳۴ درصد از رفت‌وآمدهای درون شهری از این طریق انجام شود و مردم بیشتر سراغ استفاده از خودروهای شخصی بروند. با توسعه خطوط مترو و اتوبوس برقی و …به دنبال بر هم زدن این نسبت به نفع حمل‌ونقل عمومی هستیم.


قرارداد دریافت پنج هزار اتوبوس را منعقد کرده‌ایم

وی ادامه داد: با وجود همه تلاش های انجام شده در این سی ماه هنوز هم از شرایط فعلی حمل‌ونقل عمومی راضی نیستیم؛ به همین جهت قرارداد دریافت پنج هزار اتوبوس را منعقد کرده‌ایم، از این میزان حدود سه هزار اتوبوس برقی است و نیمی از آن به وسیله شرکت‌های داخلی تامین می‌شود.

وی افزود: با اضافه شدن اتوبوس های جدید عملا در مدت زمان کوتاهی ظرفیت اتوبوس‌رانی پایتخت افزایش قابل توجهی خواهد یافت و این رکورد در تاریخ تهران بی سابقه است.

زاکانی اشاره‌ای به واردات خودروهای برقی به پایتخت نیز داشت و افزود: صبح امروز در محل شهرداری تهران نمایشگاه خودروهای برقی که بناست به زودی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت افزوده شود برگزار شد. مطابق قراردادهای منعقد شده ۱۰ هزار ون و ۲۷۵۰۰ تاکسی برقی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی پایتخت افزوده خواهد شد.

شهردار تهران سپس به برخی از کارهای انجام شده در طی ۳۰ ماه گذشته نیز پرداخت و گفت: در دوره جدید به کارهای کوتاه مدت توجه شد و برای کارهای بلندمدت نیز برنامه‌ریزی صورت گرفته است. در همین رابطه از نیمه نخست سال گذشته تا کنون بالغ بر صد پویش امید و افتخار برگزار شد که در ۱۰۰ پویش آن ۸۶۱ پروژه به ارزش ۱۷۸ همت به بهره‌برداری رسیده‌است، از این آمار بالغ بر هشتاد درصد پروژه ها به طور کامل در این دوره به نتیجه رسیده و ۶۶ درصد آن نیز در نیمه جنوبی شهر تهران می‌باشد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه