مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

«تن‌های هزار ساله» بازخوانی می‌شود/ابن بابویه قبرستانی به وسعت هزاران سال

به همت نشر معارف «تن‌های هزار ساله» با حضور منتقدین و اهالی کتاب بازخوانی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، نشست بازخوانی و بررسی کتاب «تن‌های هزار ساله» چهارشنبه ۲۲ آذرماه ساعت ۱۵ در شهرری برگزار می‌شود.

این نشست با حضور اکرم اسلامی، فضه سادات موسوی، محمدرضا جوان آراسته و مهدی سیم‌ریز به‌همراه جمعی از مسئولین و فرهیختگان حوزه کتاب برگزار خواهد شد.

«تنهای هزارساله»، آخرین اثر مرحوم سعید تشکری با همراهی مهدی سیم‌ریز است که زندگانی ابن‌بابویه (پدر) و شیخ صدوق (پسر) را در قرن چهارم هجری و حوادث سال‌های پایانی غیبت صغری و ابتدای غیبت کبری امام عصر (عج) را روایت می‌کند.

داستان کتاب «تن‌های هزار ساله» از وقوع یک سیل ویرانگر در دوره فتحعلی‌شاه قاجار و بیرون آمدن قبرستانی قدیمی در شهر ری (قبرستان ابن بابویه کنونی) از زیر خاک شروع شده و با پیداشدن جنازه‌ای حدوداً هزارساله اما سالم، به زندگی مرحوم شیخ صدوق در ابتدای قرن چهارم هجری باز می‌گردد.

با پرداختن به زندگی ابن بابویه (پدر) و شیخ صدوق (پسر)، حوادث سال‌های پایانی غیبت صغری و آغاز غیبت کبرای امام زمان (عج) مرور شده و کتاب اول (نیمی از داستان) با مرگ ابن بابویه پایان می‌یابد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه