مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

شربیانی: ارائه کارنامه کاری شفاف به مردم از وظایف اصلی مسئولان است

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری گفت: ارائه کارنامه کاری به مردم، یکی از دغدغه‌های اصلی است که چالش‌های عدم کارآمدی را برطرف خواهد کرد.

0 690

به گزاش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ جعفر شربیانی صبح امروز در سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهرستان ری ضمن تبریک روز ملی شوراها اظهار داشت: در شش دوره‌ای که از تشکیل شوراها سپری شده، این نهاد مردمی و انقلابی همیشه درصحنه و همیشه پیگیر با همه فراز و نشیب‌ها یکی از نمادهای موفق تبلور مردم‌سالاری و سپردن امور به مردم در نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: خدا را شاکریم که در دوره ششم در کنار جامعه بزرگ خدمت رسانی در کشور، توانستیم خادم مردم شهرستان ری، روستاها، شهرها و بخش‌ها باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف اصلی شوراها نظارت بر امور است که در وظایف ذاتی آن‌ها تعریف شده و نکته بسیار مهمی است که شاید در برخی دوره‌ها مغفول مانده؛ اما معتقدیم که در این دوره شوراها باید کارویژه رسیدگی به موضوعات نظارتی تعیین و به مباحث آن پرداخته شود.

شربیانی تصریح کرد: امروز در کلیت نظام و دولت انقلابی ارزیابی عملکرد و ارائه کارنامه کاری به مردم،یکی از دغدغه‌های اصلی است که چالش‌های عدم کارآمدی را برطرف خواهد کرد و این کارنامه می‌تواند مبنا و شاخصی برای کلیت نظام باشد که در ابعاد مختلف و با معیارهای مختلف مورد سنجش قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به چالش‌های پیش روی شوراها ابراز داشت: با توجه منویات مقام معظم رهبری در زمینه همدلی مسئولین در خدمت به مردم و رفع مشکلات، در سطح شهرستان ری نیز برخی با وجود کارنامه غیر قابل قبولی که در زمان مسئولیت‌های پیشین داشتند، سعی دارند قطار خدمت انقلاب اسلامی را از ریل خارج کنند اما باید در مقابل این چالش‌ها مقاومت کرد و با همدلی و همگرایی مطالبات مردمی را پیگیری کرد.

وی با اشاره به آغاز به کار پروژه کمربندی قلعه‌نو گفت: این پروژه یکی از نمادهای حقیقی و واقعی شوراست زیرا که مطالبه این پروژه از سوی شوراها مطرح و در کنار انگیزه استاندار وقت برای خدمت‌رسانی به مردم این بخش پایتخت مراحل متعددی را طی کرد تا اجرایی شد لذا باید موضوع گازرسانی به روستاهای فشافویه را نیز به همین منوال پیگیری کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری با بیان اینکه یکی از معیارهای ما باید این باشد که به حل مسئله و مشکلات مردمی بپردازیم گفت: مسئله و مطالبه گازرسانی به روستاهای بخش فشافویه و مشکلات مردم در این زمینه در دستور کار قرار دارد اما باید با پیگیری از دستگاه‌های مسئول و مسئولان ذی‌ربط تا حصول نتیجه پیگیری شود.

شربیانی بیان کرد: در ابتدای کار به مردم شهرستان ری قول دادم که از منابع تهران که حق مردم شهرستان ری است، درازای معضلات و مشکلات تحمیلی از شهر تهران برای ری استفاده کنیم که در این راستا موفق شدیم اقدامات خوبی انجام دهیم.

وی افزود: علاوه بر اقدامات پیشین بر اساس جلساتی که با معاونت عمرانی شهرداری تهران داشتیم در محور شهید رجایی تا کهریزک تصمیمات خوبی اتخاذ شده و ورودی و دسترسی کهریزک اصلاح خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: فاصله گرفتن از مردم و عدم توجه به نیازها یکی از آفات جامعه شورایی است و نباید خدمت‌رسانی به تعویق بیفتد زیرا که در برخی مناطق شوراها که نهادی مردمی هستند به‌عنوان شورای مسئولین قلمداد می‌شوند که شایسته نیست و مردم متضرر خواهند شد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه