مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

امام جمعه شهرری : دشمن به دنبال اختلاف بین شیعه و سنی است

امام جمعه شهرری با اشاره به اتفاقات و ناآرامی های اخیر در سیستان و بلوچستان گفت: دشمن شیعه و سنی مشترک است و این دشمن به دنبال ایجاد اختلاف بین این دو است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ به نقل از ایرناحجت الاسلام سیدعلی شاهچراغی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرری توضیح داد: با تحرکات دشمن نباید مقابل هم قرار بگیریم.

وی ادامه داد: شیعه و سنی دشمن مشترکی دارند که اگر این دشمن مسلط شود نه به شیعه رحم می کند نه به سنی.

شاهچراغی یادآور شد: شاهد بودید دشمن در اغتشاشات اخیر در سیستان و بلوچستان چه کرد؛ دشمن نه بلوچ می فهمد و نه کُرد. دشمن نباید در صفوف ما ایجاد خللی کند.

امام جمعه شهرری در ادامه به بیانات اخیر رهبری در جمع دانشجویان افسری اشاره کرد و گفت: این بیانات فصل الخطاب بود و مهمترین نکته آن، این بود که پشت اغتشاشات بی شک دست خارجی قرار دارد اما خیلی ها نمی خواهند این موضوع را بپذیرند.  

وی ادامه داد: طبق بیانات رهبری، دست داشتن آمریکا،رژیم اسرائیل، عربستان سعودی و برخی ایرانیان خائن و خارج نشین در موضوع اغتشاشات اخیر مشهود است.

شاهچراغی به بیانات رهبری اشاره کرد و گفت:  قصه موضوع حجاب و بدحجابی و مرگ یک بانو نیست؛ قرآن آتش می زنند، ناامنی ایجاد می کنند و مسجد و حسینیه تخریب می کنند و انسان احساس می کند که این ها فریب خوردگان هستند که دنبال از بین بردن ایران هستند و نه حتی جمهوری اسلامی.

امام جمعه شهرری یادآور شد: مظلومیت نیروی انتظامی و بسیج نکته ی دیگری بود که رهبری به آن اشاره کردند؛ وقتی پلیس را مجروح می کنند و خودروی آن را به آتش می کشند؛ این دست مجرم باز گذاشتن است.

وی این را هم گفت: مجموعه پلیس ۱۳ هزار شهید تقدیم امنیت ایران کرده است و آن چیزی که دشمن را عصبانی کرده این است که ما امنیت در کشور داریم.

شاهچراغی افزود: ما قبول داریم که در ناآرامی های اخیر به پلیس ظلم شد؛ این را بدانید که امنیت تعطیلی ندارد و باید همه سال از فراجا تشکر کرد و مردم همواره در کنار پلیس هستند و خواهند بود.

امام جمعه شهرری همچنین خواستار راهپیمایی سراسری مثل راهپیمایی ۹ دی در محکومیت اغتشاشات اخیر شد.

پس از این صحبت های امام جمعه شهرری، نمازگزاران به صورت یکپارچه شعار “نیروی انتظامی، تشکر تشکر” سردادند.

همچنین به مناسبت هفته فراجا، میز خدمت فرماندهی انتظامی شهرستان ری در حاشیه نماز جمعه این هفته برپا شد و کارشناسان پلیس های تخصصی به سوالات و درخواست های نمازگزاران پاسخ دادند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه