مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

امام جمعه شهرری: نگاه آمریکا به حقوق بشر منافقانه است

امام جمعه شهرری گفت: نگاه آمریکا به جنگ در اوکراین و موضوع حقوق بشر منافقانه است.

0 11

حجت الاسلام سید علی شاهچراغی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرری اظهار داشت: نگاه آمریکا به مسائل و جریاناتی که امروز در دنیا رخ می دهد منافقانه و دوگانه است، این کشور نسبت به مسئله اوکراین، اروپا و همه دنیا را بسیج کرد که همه از این کشور حمایت کنند، اما نیرو اعزام نکرد.

وی افزود: نگاه منافقانه آمریکا هشت سال است که در منطقه باعث کشتار هزاران کودک و مردم یمن شده اما نسبت به تضییع حقوق مردم یمن و عراق و سوریه هیچ کاری انجام نمی شود که جای سوال است.

خطیب جمعه شهرری خاطرنشان کرد: رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که غرب و آمریکا ما را تنها گذاشت؛  این چیز تازه ای نیست و رهبری انقلاب  اشاره داشتند که در افغانستان و کشورهای دیگر آمریکا هم‌پیمانان خود را تنها گذاشت.

حجت الاسلام شاهچراغی با تاکید بر حضور مستقیم مردم در سرنوشت خودشان، گفت: این سرنوشت همه انسانها و کسانی است که با آمریکا بیعت می کنند و همه باید از سرنوشت کشورهایی مانند افغانستان، لیبی و اوکراین عبرت بگیرند.

شاهچراغی تصریح کرد: امروز اقتدار و عزت کشور ما به خاطر حضور مردم در تمام صحنه ها است  و همه باید بدانند که جمهوری اسلامی از شعار نه شرقی نه غربی دست برنداشته است اما متاسفانه برخی در داخل و خارج اتهامی به ایران وارد می سازند که صحیح نیست و می خواهند برای کشور مشکل ایجاد کنند.

وی افزود: ایران ارتباط و تعامل سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه و دنیا دارد ولی تابع شرق و غرب نیست، موضع ایران همان موضعی است که مقام معظم رهبری فرمودند.

امام جمعه شهرری جهاد تبیین را وظیفه و مسئولیت همگانی خواند و اظهار داشت: رمز ماندگاری نهضت عاشورا و کربلا در سایه جهاد تبیین است که رهبر معظم انقلاب بر آن توصیه و تاکید دارند.

شاهچراغی با اشاره به حلول ماه مبارک شعبان یادآور شد: شعبان ماه شادی اهل بیت (ع) است و این  ماه در کنار ماههای رجب و رمضان مجموعه ای از ادعیه و روزه داری را به همراه  دارد که باید مورد توجه مومنان قرار گیرد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.