مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

کشت پاییزه در شهرستان ری آغاز شد

شهرستان ری – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: ۱۷ هزار و ۳۶۴ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان در سال زراعی جاری به کشت پاییزه شامل گندم، کلزا و جو اختصاص یافت.

0 15

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ،جبرئیل برادری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار از این زمین ها گندم ، ۶ هزار هکتار جو و ۸۶۴ هکتار کلزا کشت شده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان ری کشت پاییزه گندم و جو تا پایان آذر ماه ادامه می یابد، خاطرنشان کرد: کشت دانه روغنی کلزا نهایی شده است ولی پیش بینی می شود که کشت گندم یکهزار هکتار و جو ۲ هزار هکتار دیگر ادامه داشته باشد.

برادری ادامه داد: کشت گندم شهرستان ری به صورت آبی است که بیشتر در بخش های قلعه نو و کهریزک انجام می شود و کشت جو نیز بیشتر در بخش های کهریزک و حسن آباد فشافویه صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان شهرستان ری در سال زراعی جاری با تمامی محدودیت هایی که خشکسای ایجاد کرد توانستند رتبه اول تولید گندم، ذرت علوفه ای، صیفی جات و رتبه دوم جو را بدست آورند، افزود: جهاد کشاورزی شهرستان خدماتی مانند توزیع بذر و سموم را به کشاورزان ارائه می دهد.

برادری با اشاره به اینکه بهره‌گیری از باران پاییزی، زمستانی و صرفه‌جویی در مصرف آب مهمترین مزایای کشت پاییزه به شمار می رود، اضافه کرد: با توجه به کاهش بارندگی و منابع آبی، رویکرد سال زراعی جاری افزایش سطح زیر کشت نیست بلکه افزایش بهره وری در تولید است.

شهرستان ری با ۲۹ هزار هکتار زمین کشاورزی سالانه حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی تولید می‌کند.

شهرستان ری رتبه اول تولید گندم، ذرت علوفه‌ای، صیفی‌جات، شیر و رتبه دوم تولید جو و تخم مرغ را در استان تهران دارد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.