مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

۴۹۴ تبعه خارجی غیرمجاز در مراکز تولیدی شهرستان ری شناسایی شدند

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ری گفت: ۴۹۴ تبعه خارجی غیرمجاز از ابتدای سال جاری تاکنون در مراکز تولیدی و خدماتی این شهرستان شناسایی شدند.

0 19

مجید شایق اظهار داشت: بازرسان اداره کار شهرستان ری امسال ۱۶۳ بازرسی برای شناسایی اتباع خارجی از کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و مراکز خدماتی شهرستان داشته اند که منجر به شناسایی تعداد قابل توجهی از اتباع بیگانه غیرمجاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه صاحبان صنایع و کارفرمایان براساس قانون کار اجازه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز را در فرآیند تولید و خدمات خود ندارند، افزود: ۸۶ کارفرمای متخلف نیز در این رابطه به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

شایق اضافه کرد: کارگران ایرانی متقاضی کار جایگزین تعداد زیادی از کارگران غیرمجاز اتباع شدند و همچنین بخش از کارگران غیرمجاز اتباع نیز با تمهیدات اندیشیده شده به اتباع مجاز تبدیل شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یکهزار و ۲۱ مورد بازرسی برای نظارت بر حسن اجرای قانون کار، ۷۶۹ مورد بازرسی ادواری و ۲۵۲ مورد بازرسی موردی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان ری به عمل آمده است، اضافه کرد: امسال ۶۶ مورد حادثه نیز در واحدهای تولیدی شهرستان ری گزارش شده است.

به گزارش انعکاس، در حدود ۲۰۰ هزار اتباع بیگانه از کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق در بخش‌های مختلف شهرستان ری حضور دارند که ۶۰ هزار نفر از این افراد اتباع مجاز و در حدود ۱۴۰ هزار نفر جزو اتباع غیر مجاز می باشند.
شهرستان ری با برخورداری از ۵۶ اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و ۱۰ هزار واحد صنعتی و صنفی از جمله شهرک صنعتی شمس آباد مکان مناسبی برای فعالیت اتباع بیگانه در مناطق جنوبی پایتخت به صورت غیر مجاز می باشد که این فرآیند متاسفانه به صورت اپیدمی در آمده و نیاز است به صورت جدی با این معضل برخورد شود.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران قرار گرفته است.
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.