مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

مقرری بگیران بیمه بیکاری در شهرستان ری بیش از ۴۶ درصد کاهش یافت

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ری گفت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در شهرستان ری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود ۴۶ و نیم درصد کاهش پیدا کرده است.

0 27

مجید شایق روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و آمادگی نداشتن بسیاری از واحدها در مواجه با این موضوع تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری به عدد ۶ هزار و ۵۶۰ نفر در شش ماه اول رسید ولی امسال با تمهیدات اندیشیده شده این عدد به ۳ هزار و ۵۵۰ نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در شش ماه سال گذشته یکهزار و ۳۵۶ پرونده بیمه بیکاری در اداره کار شهرستان ری تشکیل شد، خاطرنشان کرد: این عدد در ۶ ماه اول سال جاری به یکهزار و ۱۴۶ نفر کاهش پیدا کرده است.

شایق اضافه کرد: بازگشت بسیاری از کارگران به محل کار خودشان و راه اندازی واحدهای جدید تولیدی موجب کاهش تعداد پرونده و مقرری بگیران بیمه بیکاری در شهرستان ری شده است.

وی با بیان اینکه در شش ماه نخست سال جاری ۱۲۳ نفر از مقرر بگیران شاغل شدند، بیان داشت: این عدد سال گذشته در ۸۵ نفر بود که امسال در این حوزه نیز عملکرد بهتری داشته ایم.

شایق یادآور شد: سال گذشته به دلیل تعطیلی مراکز فنی و حرفه ای فقط پنج نفر از مقرری بگیران به این مراکز معرفی شدند ولی از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳۵ نفر به مراکز فنی و حرفه ای شهرستان ری برای کارآموزی معرفی شده اند.

این مسئول در خصوص نحوه پرداخت بیمه بیکاری ابرازکرد: فرد بیکار طی ۳۰ روز از تاریخ بیکاری شرایط خود را به واحدهای کار و امور اجتماعی اعلام و آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی و یا مشابه آن را بیان کند.

شایق خاطر نشان کرد: افرادی که بین ۶ تا ۲۴ ماه سابقه پرداخت بیمه داشته باشند در صورت مجرد بودن تا ۶ ماه و متاهل بودن تا ۲۴ ماه مقرری بیکاری دریافت می کنند.

وی یادآور شد: مقرری بگیران بیمه بیکاری موظف هستند در کلاس های فنی و حرفه ای اداره کار شرکت و همچنین در تاریخ های مقرر جهت حضور و غیاب حداقل هفته ای یکبار به اداره کار معرفی شوند.

 شهرستان ری با برخورداری از ۵۶ اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و ۱۰ هزار واحد صنعتی و صنفی از جمله شهرک صنعتی شمس آباد، کارخانه سیمان و کارگاه های تولیدی و خدماتی اعم از سنگ بری، شیشه و سفال، آجرپزی، کارگاه قالیبافی و قالیشویی، کشتارگاه دام و طیور به عنوان قطب کار و تولید در پهنه جنوب تهران مطرح است.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) در حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد و در جنوب تهران واقع شده است.
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.