مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

گرامیداشت نهم دی‌ماه از طریق شبکه دانش‌آموزی شاد در ناحیه یک شهرری

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری از برگزاری برنامه گرامیداشت نهم دی‌ماه روز بصیرت، در شبکه دانش‌آموزی «شاد» برای تمامی دانش‌‌آموزان این ناحیه خبر داد.

محسن نوروزیان، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری، در گفت و گو با پانا اظهار کرد: حماسه نهم دی‌ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه‌ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی نهم دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می‌آید. حماسه نهم دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری تصریح کرد: روز نهم دی‌ماه در تاریخ انقلاب‌ اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم‌الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه‌ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان‌(عج) و نائب بر‌حقش حضرت آیت الله‌العظمی خامنه‌ای(دامت‌برکاته) را شاد ساخت.
نوروزیان افزود: می‌توان گفت نهم‌دی، روز غلبه جنود‌الهی بر جنود شیطان است. روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت‌ها و حرمت شکنی‌های عده‌ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است. روز نهم‌دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان‌های والای حضرت امام‌خمینی(ره) و رهبر‌فرزانه انقلاب اسلامی است. مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند.
او در ادامه گفت: در روز نهم دی‌ماه 1388، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده‌ها‌میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای دیگر کشور به جهانیان اعلام شد.
روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به‌خوبی می‌شناسند و هرگز فریب حیله‌ها و نیرنگ‌های آنان را نمی‌خورند. روز نهم دی روزی است که مردم ایران نشان دادند که با بصیرت هستند و در میان گرد و غباری که فتنه‌گران به‌پا کرده‌اند هرگز، نه راه را گم می‌کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولایت‌فقیه است، بر‌می‌دارند و در نهایت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام‌(ره) را که فرمودند: «پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا به مملکت‌تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند. این مقام مسئول افزود: نهم دی ماه یک هزار و سیصد و هشتاد و هشت، جشن بلوغ‌فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود.
به همین مناسبت آموزش و پرورش ناحیه یک شهر‌ری برنامه گرامیداشت 9 دی روز بصیرت را در مدرسه علی‌اکبر طالبی برگزار خواهد کرد و همزمان در شبکه آموزشی دانش‌آموزی «شاد» برای کلیه دانش‌آموزان این ناحیه پخش می‌کند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه