مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

با افزایش نشاط و امید در میان مردم زمینه مشارکت حداکثری درانتخابات فراهم شود

استاندار تهران تاکید کرد

استاندار تهران در اولین دوره آموزشی مجریان و دست اندرکاران انتخابات سال 1400 بر افزایش نشاط و امید در میان مردم و مشارکت حداکثری تاکید کرد

0 121

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در اولین دوره آموزش مجریان و دست اندرکاران انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ اظهار داشت:

توفیقی برای استانداری تهران است که میزبان یکی از رویدادهای مهم پیش رو آن هم در آستان حرم عبدالعظیم حسنی(ع) باشیم.

از بدو پیروزی انقلاب ۳۵ انتخابات داشتیم که نشان دهنده اهمیت و ارزش آن است که در تمامی این موارد در زمان و موعد مقرر برنامه ریزی های لازم برای حضور پرشور مردم انجام شده است.

انتخابات نماد مردم سالاری دینی و حق تعیین سرنوشت توسط مردم است، البته نه مثل قبل از انقلاب که انتخابات فرمایشی بوده، نه اینکه مثل آمریکا با بلوا باشد بلکه انتخابات با نظم و امنیت برگزار شده، به طور نمونه می توان به این جلسه اشاره کرد که ماه های قبل از انتخابات درصدد هستیم تا نقاط ضعف را احصا و نقاط قوت را تقویت کنیم.

طبق بیانات مقام معظم رهبری، انتخابات یادگار اندیشه های امام راحل(ره) و خون شهدا است، از اینرو تمام تلاش باید این باشد که حضور حداکثری مردم به عنوان مطالبه عمومی و در راستای تقویت امنیت، منافع ملی و مشارکت دادن آحاد جامعه فراهم شود.

آنچه در انتخابات ۱۴۰۰ حائز اهمیت است شرایط خاص کشور به واسطه تحریم ها و شرایط اقتصادی می باشد، ضمن اینکه بیماری کرونا نیز شرایط خاصی را ایجاد کرده است، در چنین شرایطی برای اینکه دشمن را ناامید کنیم و پمپاژ یاس و ناامیدی آنها را خنثی کنیم باید هم اندیشی کنیم تا شرایط حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای فراهم شود.

برای مجریان انتخابات رعایت بی طرفی اهمیت دارد و باید مر قانون رعایت شود، برگزاری سلامت انتخابات نیز حائز اهمیت بسیار است که سبب انگیز حضور مردم می شود، در این میان آنچه در این دوره وظیفه ما را سنگین می کند این است که امید و نشاط مردم را افزایش دهیم و شرایط حضور حداکثری مردم را فراهم کنیم.

در شهر تهران ۴ انتخابات مهم ریاست جمهوری، شوراها، میان دوره ای خبرگان و مجلس را داریم که باید به درستی مدیریت کنیم و بینش و دانش لازم برای اجرای امور را در اختیار داشته باشیم.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه