مجله اینترنتی انعکاس
برای ورود به مجله و خواندن مطالب جذاب از این قسمت استفاده کنید

۳۴ هزار قلم کالای ورزشی و بهداشتی به مدارس استان تهران ارسال شد

مدیرکل آموزش و پرروش شهرستانهای استان تهران گفت: ۳۴ هزار و ۵۴۱ قلم لوازم و تجهیزات ورزشی و بهداشتی در طرح مهر با نشاط به ارزش ۱۷ میلیارد ریال به مدارس ۲۱ گانه مناطق آموزش و پروش شهرستان‌های استان تهران اختصاص یافت.

محمد صیدلو روز پنجشنبه در آیین بدرقه کاروان مهر با نشاط(وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی مدارس شهرستان های استان تهران) در شهرری، اظهار داشت: لوازم ورزش از جمله میز پینک پونگ، تیرک دروازه، توپ استاندارد رشته های مختلف ورزشی، حلقه و طناب ورزشی و سایر ملزومات ورزش در قالب ۲۵ کامیون به مدارس مناطق مختلف تهران ارسال شد.

وی با بیان اینکه سیاست اصلی اداره کل آموزش و پروش شهرستان های استان تهران ایجاد مدارسی با کیفیت همراه با نشاط است، خاطرنشان کرد: علاوه بر ملزومات ورزشی ۱۰ هزار و ۶۰۰ لیتر انواع مواد شوینده و ضد عفونی کنند نیز به مدارس ۲۱ گانه استان تهران ارسال شد.

صیدلو اضافه کرد: مدارس با تجهیز به لوازم ورزشی و داشتن فضایی پرنشاط و شاد باید انتخاب دانش آموزان باشد نه اینکه کودکان از روی اجبار و برای علم آموزی به مدارس بیایند.

این مسئول با بیان اینکه هم اکنون ملزومات ورزشی در مدارس استان تهران به اندازه کافی وجود ندارد، افزود: مدیران مدارس می توانند با استفاده از ظرفیت خانواده های دانش آموزان و سایر منابع اقدام به تامین ملزومات ورزش در مدارس نمایند.

صیدلو تاکید کرد: مدیران مدارس استان تهران طی سال جاری در کنار توجه به علم آموزی و ورزش کودکان باید نکات بهداشتی را نیز مد نظر قرار دهند و اقدامات لازم در خصوص جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را در مدارس انجام دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه از سال گذشته ۳۴ طرح عمرانی در خصوص توسعه اماکن ورزشی در مدارس شهرستان های استان تهران در حال انجام است، اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح ها تا سال آینده ۲۱ هزار متر مربع به سرانه فضای ورزشی مدارس استان تهران اضافه می شود.

آیین بدرقه کاروان مهر با نشاط(وسایل و تجهیزات ورزشی و بهداشتی مدارس شهرستان های استان تهران صبح امروز با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، علی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حسین توکلی کجانی فرمانداری ویژه شهرستان ری، عسگری معاون اقتصادی استانداری تهران، صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و جمعی از مدیران و مسئولان آموزش و پروش، معلمان و دانش آموزان در دبیرستان شهید امام علی(ع) شهرری برگزار شد.

 

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 14 =