انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

آزاد سازی ۸۲ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی کهریزک

بخشدار کهریزک از آزاد سازی ۸۲ هزار مترمربع از اراضی کشاورزی بخش کهریزک شهرستان ری خبر داد.

آبگرمکن فاضلی

امین بابایی گفت: در اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و برخورد با متخلفان و زمین خوارانی که با سوء استفاده از زمین های کشاورزی بخش کهریزک اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز، دیوارکشی، ساخت بنا، باغ و ویلا کرده بودند، امروز با حضور نمایندگان قضایی و جهاد کشاورزی 66 مورد ساخت و ساز غیرمجاز قلمع و قمع و 8 و 2 دهم هکتار از اراضی کشاورزی آزاد سازی شد.

وی تصریح کرد: امید است این برخورد قاطع برای افرادی که قصد دارند اراضی کشاورزی را تغییر کاربری دهند عبرتی باشد و در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید، عرصه ارزشمند زمین های کشاورزی برای تولید در مدار قرار بگیرد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری نیز گفت: قبلا به افراد متخلف اخطار داده شده بود که تمکین نکرده و اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز کرده بودند که امروز همه این ساخت و سازها تخریب شد.

محمد عباسی افزود: متخلفان مکلفند که نخاله ها را از زمین های کشاورزی خارج  و خسارت و هزینه هایی را که به دولت وارد کرده اند، جبران کنند.

وی تاکید کرد: مرجع اصلی برای تغییر اراضی کشاورزی جهاد کشاورزی است و افرادی که اقدام به خرید می کنند حتما باید از دایره حقوقی اراضی جهاد کشاورزی استعلام کنند.

عباسی تصریح کرد: شهرداری نباید بدون استعلام جهاد کشاورزی اقدام به صدور مجوز کند زیرا این امر خلاف قوانین است و از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید