مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل در شهرداری باقرشهر کلید خورد

شهردار باقرشهر از لزوم تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل شهر باقرشهر خبر داد و گفت: در این طرح ضمن شناسایی تهدیدات و مخاطرات طبیعی و انسان‌ساخت، نسبت به احصاء دارایی‌های شهر نیز اقدام خواهد شد.

0 798

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ نشست بررسی تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل شهر باقرشهر با حضور مشاوران و کارشناسان این حوزه و شهردار باقرشهر برگزار شد.

در حاشیه این نشست مرتضی همتی شهردار باقرشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تأکید بر لزوم تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل، اظهار داشت: باقرشهر از شهرهای بسیار مهم در حوزه تأمین انرژی در سطح استان تهران و تأمین‌کننده بخشی از انرژی سایر استان‌های هم‌جوار محسوب می‌شود؛ لذا در راستای اجرای دستورالعمل‌های سازمان پدافند غیرعامل، تهیه این طرح در باقرشهر کلید خورد.

وی با بیان اینکه این طرح نقش مهمی در شناخت و برنامه‌ریزی‌های بحران‌های طبیعی و انسان‌ساخت شهری باقرشهر دارد، افزود: در طرح جامع پدافند غیرعامل ضمن شناسایی تهدیدات و مخاطرات طبیعی و انسان‌ساخت، نسبت به احصاء دارایی‌های شهر نیز اقدام خواهد شد، بنابراین یکی از اصول در تهیه طرح جامع که جزو الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل محسوب می‌شود، حفاظت از زیر ساخت‌های شهری است که در این طرح به آن‌ها نیز پرداخته خواهد شد.

همتی در ادامه گفت: براین‌اساس طی نشستی با حضور کارشناسان ذی‌ربط موضوعات مختلف و سایر ابعاد این طرح شناسایی و در حوزه شهرسازی مورد نقد و بررسی قرار گرفت و کارشناسان پهنه‌های خط را در حوزه سرزمینی باقرشهر بررسی کردند.

شهردار باقرشهر در پایان خاطرنشان کرد: حفاظت از جان و مال شهروندان از موضوعات مهم در حوزه پدافند غیرعامل است؛ لذا باتوجه‌به اینکه باقرشهر هم‌جوار با پالایشگاه نفت تهران، شرکت‌های شهرک انرژی و سایر صنایع است و همچنین در مجاورت شاه‌راه ارتباطی استان تهران قرار دارد، نیازمند ترسیم نقشه راه و برنامه برای مقابله با بحران‌هایی است که شهر را تهدید می‌کند که در همین راستا برنامه‌ریزی‌های لازم برای تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل در شهرداری باقرشهر اجرایی خواهد شد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه