مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

قبله‌ی تهران در آستانه شبهای قدر سیاه پوش شد

شهر ری بعنوان قبله‌ی تهران در آستانه لیالی قدر و شهادت مولای متقیان امام علی (ع) سیاه‌پوش شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۲٠ با اشاره به آماده سازی اماکن عمومی، خدماتی و رفاهی برای احیاداران گفت: ۱۵ هزار متر ریسه پارچه ای مشکی،نصب ۲۵٠ تخته پرچم پایه کوتاه مشکی و ۵ تخته پرچم بلند ۶۰ متری، ۱٠ کتیبه ۱۰ متری، چاپ و نصب ۱۵٠ تخته بنر مناسبتی، اجرا و نصب داربست در ضلع شرق و جنوب حرم و اجرای گیتهای ضلع شمال و شمال شرقی و غربی در راستای فضا سازی و رفاه حال زائرین و شهروندان جهت برگزاری با شکوه لیالی قدر می باشد.

ابراهیم کوه نژاد با بیان اینکه عوامل اجرایی، مدیران ستادی و تیم های امدادی برای نظارت و مدیریت بحران های احتمالی در شب های قدر در آماده باش هستند، افزود: با پهنه بندی فضاهای پیرامون حرم و استقرار ۲۹ دستگاه ماشین آلات، پیکاپ شهربان و معبربان به همراه ۱۸٠ کارگر با تجهیزات کامل عملیات نظافت و پاکسازی در قبل، حین‌ و بعد از مراسم احیا انجام می شود، همچنین کارشناسان، آموزشگران اداره مدیریت پسماند به همراه تجهیزات، ماشین آلات و ۷دستگاه خودروی ملودی با ۲۱ کارگر خدمت رسانی به شهروندان در پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مستقر هستند.

قبله‌ی تهران

کوه نژاد به تسطیح، آماده سازی و تامین روشنایی پارکینگ های موقت اشاره کرد و افزود: ۱۴۰ چشمه سرویس بهداشتی ثابت و ابنیه، در بوستان ها و معابر اطراف حرم تجهیز و همچنین سرویس بهداشتی پرتابل در جنوب حرم، شرق حرم بوستان زائر و خیابان آستانه به تعداد ۶۰ چشمه نصب و ضمنا جهت بهبودو تامین روشنایی۱۹ پایه روشنایی داربستی با ۷۴ عدد پرژکتور در پارکینگ عطر یاس، بلوار الله دادی و زمین خالی روبروی فرمانداری نصب شده است.

طنین مناجات های دلنشین لیالی قدر در کربلای ایران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲٠ به تشریح اقدامات فرهنگی ویژه مراسم لیالی قدر با محوریت زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) پرداخت.

علی محمد متولیان با اشاره به اینکه در لیالی قدر میزبان خیل عظیمی از شهروندان مناطق ۲۲ گانه هستیم، گفت: ایستگاه‌های فرهنگی این منطقه در اضلاع حرم حضرت عبدالعظیم (ع) مستقر و به شهروندان و زائرانی که در مراسم معنوی لیالی قدر این حرم شریف شرکت می کنند، خدمات فرهنگی ارائه می دهند.

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده اجتماعی و فرهنگی برای شب های قدر خاطر نشان کرد: علاوه بر استقرار ۲ ایستگاه مشک جهت توزیع آب معدنی در ضلع شرق و جنوب حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) توسط مدیران محلات، این معاونت با برپایی ۴ سفره ۱۰۰ متری در پیاده راه ضلع شرق در دو قسمت خواهران و برادران همراه با توزیع افطاری ساده و شام پذیرای عزاداران مولی الموحدین علی (ع) خواهد بود.

متولیان با اشاره به اینکه محل‌هایی برای نگهداری کودکان معین شده، اذعان داشت: برپایی ۲ محل احیای کودکانه در ضلع شرقی و جنوب حرم و در ۶ مسجد و دو امام زاده با موضوعات متنوع آئینی، مذهبی با عنوان قنوت غنچه ها به کودکان حاضر در مراسم احیا، خدمات فرهنگی ارائه خواهد داد.

وی افزود: برای رفاه حال عزاداران نصب ۴دستگاه تلویزیون شهری در ضلع جنوبی و شرقی حرم جهت پخش مستقیم و زنده دعا پیش بینی شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/enekase1/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/enekase1/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107