مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

گلایه شهروندان از احداث “پیاده‌راه شهرری”

در جلسه برخی از اعضای شورای شهر تهران با شهروندان ساکن شهرری به پروژه پیاده‌راه‌سازی شهرری پرداخته شد که در این جلسه اهالی درخواست لغو اجرای پروژه را مطرح کردند.

0 222

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری؛ دیدار مردمی سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران، علی‌اصغر قائمی؛ عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران و غلامرضا شنگی؛ شهردار منطقه 20 تهران در مسجد امیرالمؤمنین شهرری برگزار شد.

در این جلسه اهالی محل و کسبه منطقه 20 تهران به بیان مشکلات خود پرداختند و عمده درخواست اهالی از اعضای شورای شهر تهران بازگشایی مجدد خیابان 24 متری و میدان  شهرری بود.

اهالی محله شهرری از ایجاد  پیاده‌راه و بسته شدن میدان شهرری شکایت داشتند و درخواست کردند تا طرح شهرداری  لغو و میدان شهرری بازگشایی شود.

به گفته اهالی شهرری، بسته شدن میدان شهرری و تبدیل آن به پیاده‌راه منجر به ایجاد ترافیک بسیار، عدم دسترس‌پذیری محله، رکود بازار و ایجاد مشکلات مالی برای کسبه می‌شود.

پس از استماع صحبت‌ها و شکایات  اهالی محله از طرح ایجاد پیاده‌راه میدان شهرری، سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیش از این جلسه بصورت میدانی از پروژه بازدید داشتیم و شکایت اهالی را  بصورت تک به تک شنیدیم.

 

وی با بیان اینکه حل مشکل اهالی و پیگیری آن دینی است که برگردن ما قرار دارد، ادامه داد: به احترام تک‌تک دوستان حاضر در جلسه، تا زمانی که نظر اهالی تامین نشود پیگیری این پروژه را رها نمی‌کنیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در گذشته نیز مشکلی همانند مشکل امروز  اهالی شهرری در بازار تهران پیش آمد، در دوره یکی از شهرداران اسبق سنگ‌فرش کردن بازار تهران مطرح شد اما در آن دوره با مقاومت بازاریان مواجه شد و کار پیش نرفت اما در دوره آقای قالیباف و به دستور وی، بررسی طرح پیاده‌راه‌سازی بازار ابتدا با اهالی، کسبه و معتمدین بازار انجام شد تا  آنها توجیه و رضایت دهند و پس از رضایت آنها نیز طرح را به اجرا درآوردیم اما متأسفانه در شهرری این کار انجام نشد و به پیوست اجتماعی و ترافیکی کمتر توجه شده است.

وی گفت : متاسفانه در این جلسه، مسئول و مجری طرح که سازمان زیباسازی است حضور ندارد و دغدغه شهروندان را نمی‌شنوند.

تشکری هاشمی با بیان اینکه جلسات متعددی برای بررسی طرح پیاده‌راه میدان شهرری برگزار شده است، گفت: این جلسات صرفاً برای برگزاری نبوده‌اند بلکه به دنبال بررسی دقیق طرح هستیم تا اشکالات موجود مجددا رخ ندهند و دوباره تصمیم ایراددار گرفته نشود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه این قول را می‌دهم که با حضور نمایندگان محل و کسبه موضوع را تا رفع کامل مشکل دنبال خواهیم کرد، افزود: رئیس پلیس راهور تهران نیز این قول را داده که هرآنچه مورد تایید کارگروه باشد اجرایی کند. بنده  این قول را به شما  اهالی منطقه 20 می‌دهم   تا راه حل‌های موجود با دقت  بررسی شوند و اگر شما اهالی اقناع نشوید خیابان  بازگشایی خواهد شد.

تشکری با اشاره به اینکه هدف ما تنها رضایت و خوشحالی اهالی است، گفت: هر تصمیمی که مطابق با  نظر اهالی باشد تا پیش از افتتاح پروژه گرفته خواهد شد و تصمیم نهایی  متناسب با خواست اهالی است  هیچکس نگران نباشد در صورت ضرورت این خیابان بازگشایی خواهد شد و اگر اهالی خواستند می‌توانند بخشی از آن را به پیاده‌راه تبدیل کنند.

در ادامه غلامرضا شنگی؛ شهردار منطقه 20 تهران با بیان اینکه در اسفندماه مطالعات پروژه شهرری به اتمام رسید،گفت: اکنون روزهای پایانی پروژه است و ان‌شاءالله در دهه فجر افتتاح خواهد شد، در این طرح خطوط تاکسیرانی و اتوبوسرانی پیش‌بینی شده است اما به دلیل عدم افتتاح  پروژه فعلا امکان تردد اتوبوس وجود ندارد پس از بازگشایی این پروژه با اهالی محله آن را بررسی خواهیم کرد تا مشکلات باقی مانده برطرف ‌شود.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.