مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

اجرای طرح جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر در ری

سرهنگ محمدقاسم طرهانی فرمانده انتظامی شهرستان ری از جمع آوری و دستگیری ۳۶ خرده فروش مواد مخدر و کشف ۴ کیلو ۹۰۰ گرم انواع مخدر در محدوده این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛سرهنگ “محمدقاسم طرهانی” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پلیس، گفت: يکي از دغدغه ها و مطالبه مردمي در حوزه امنيت اجتماعي جمع آوري خرده فروشان مواد مخدر و پاکسازي اماکن عمومي و تفرجگاه ها از وجود اين دسته از افراد در سطح شهرستان ری مي باشد در این راستا کارکنان انتظامي شهرستان اقدام به اجراي طرح پاکسازي و دستگيري خرده فروشان مواد مخدر در 24 ساعته گذشته کردند.
وی با اشاره به استمرار این طرح ها تصریح کرد: قطعا جمع‌آوری این قشر، کاهش سرقت را در پی خواهد داشت چراکه بررسی ها نشان مي دهد افراد معتاد در بسياری از جرائم و آسيب ها از جمله وقوع سرقت و نابسامانی خانواده نقش دارند،پس بايد به اين نكته توجه كنيم كه وجود پاتوق استعمال مواد يا خرده فروشان در محله ای كه در آن زندگي مي كنيم يك تهديد جدی فراروی امنيت و سلامت فردی و اجتماعی ما و به ويژه فرزندان جوانمان است كه نبايد نسبت به آن بي تفاوت باشيم.
سرهنگ طرهانی در ادامه تصریح کرد :در این راستا در 24 ساعت گذشته تعداد ۳۶ خرده فروش در سطح شهرستان دستگیر و ۴ کیلو ۹۰۰ گرم انواع مواد مخدر از آنان کشف گردید.
این مسئول انتظامی با بیان اینکه براي جمع آوری این گونه افراد که باعث بروز ناهنجاري در بخش هاي مختلف جامعه مي شوند، همه دستگاه هاي مرتبط بايد عملکرد موثرتری در اين حوزه داشته باشند، بیان داشت: جمع‌آوری و ساماندهی خرده فروشان و معتادان متجاهر باعث کاهش سرقت به خصوص سرقت های خرد می‌شود چراکه هم خانواده این افراد و هم عموم مردم از تبعات ولگردی، تکدی گری و دیگر آسیب های این قشر ابراز نارضایتی دارند.
فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به نقش مردم در افزايش امنيت محله محور يادآور شد: پيشگيری مهم ترين اصل در عرصه مبارزه با پديده ويرانگر اعتياد است از اينرو پلیس به مبحث آموزش شهروندان نيز توجه ويژه داشته و همواره در كنار انجام وظايف ذاتی خود در امر آموزش اقشار مختلف جامعه نيز اهتمام ویژه ای خواهد داشت.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه