مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

یک واحد نیروگاه ری بازسازی و به چرخه تولید برگشت

معاون نگهداری و تعمیرات نیروگاه ری اعلام کرد: تعمیرات و بازدید واحد گازی ۸۵ مگاواتی شماره ۳۴ این نیروگاه به پایان رسید و این واحد به شبکه سراسری برق کشور پیوست

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ،هادی شعبان بلوکات گفت: این واحد که طبق برنامه زمانبندی و با هماهنگی مرکز کنترل شبکه برق ایران به منظورحفظ آمادگی و تولید پایدار انرژی از مدار خارج شده بود، پس از انجام تعمیرات و بازدید های دوره ای و تعویض پره های ثابت توربین دوباره به مدار تولید بازگشت و با شبکه سراسری برق کشور پارالل شد.

وی خاطرنشان کرد: از اول مهر تاکنون چهار واحد این نیروگاه تعمیر شده که شامل تعمیرات حدود ۲۲ درصد ظرفیت واحدهای نیروگاه ری می شود.

این مسئول اظهار داشت: تا پایان سال، تمام واحدهای این نیروگاه مورد بازدید و تعمیرات قرار خواهند گرفت، در حال حاضر نیز چهار واحد این نیروگاه به طور همزمان در حال تعمیرات اساسی و بازدید است.

نیروگاه ری علاوه بر تولید حداکثری در پیک بار گذشته، میزان تولید برق خود نسبت به سال گذشته را پنج درصد افزایش داد و بیش از ۲ میلیارد و ۳۲۱ میلیون کیلووات ساعت برق تولید کرد.

نیروگاه گازی ری در زمینی به مساحت ۵۲ و نیم هکتار در هفت کیلومتری مرکز شهرستان ری در نزدیکی پالایشگاه تهران قرار دارد و این نیروگاه دارای ۲۱ واحد توربین گازی به ظرفیت اسمی ۸۰۰ مگاوات است که تولید برق آن بنا به فصول سرد و گرم سال متغیر است.

این نیروگاه در بدو تاسیس (۱۳۵۶) با نصب ۴۴ واحد توربین گازی با ظرفیت اسمی ۱۳۷۱ مگاوات در ۲ تیپ جنرال الکتریک و وستینگهاوس با تولید ۲۰ درصد برق مصرفی کشور شروع بکار کرد و هم اکنون با ۲۱ واحد توربین گازی با ظرفیت ۸۰۰ مگاوات برق تولید می کند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه