مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

استاندار تهران :دبیرخانه دائمی اربعین تشکیل می‌شود

استاندار تهران با اشاره به اهمیت اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری مطلوب مراسم دلدادگان حسینی، گفت: دبیرخانه دائمی ستاد اربعین تشکیل می‌شود.

0 329

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ علیرضا فخاری شامگاه دیروز در جلسه ستاد اربعین استان تهران، اظهار داشت: این جلسه با هدف مرور ظرفیت‌های پذیرش جمعیت بزرگ دلدادگان حسینی در مراسم اربعین برگزار شده است.
وی ادامه داد: امسال همچون سال‌های گذشته ۲ مسئولیت هم به عنوان ستاد نجف و هم جاماندگان اربعین حسینی داریم که باید پشتیبانی و پوشش داده شود و دستگاه‌های زیادی درگیر خدمات‌رسانی، پشتیبانی و تامین امنیت این مراسم بزرگ می‌شوند.
استاندار تهران با اشاره به لزوم مردمی سازی مراسم دلدادگان اربعین حسینی، اعلام کرد: وقتی مردم مشارکت می‌کنند، پاسخگویی بهتری انجام می‌گیرد و اگر وجه مردمی تقویت شود باید در الگوی رفتاری خود تغییر ایجاد کنیم که در این راستا ائمه جماعات و شورا‌های همیاری محلات باید نقش آفرینی کنند.
فخاری گفت: مواردی که قابلیت مردمی سازی در این مراسم دارد، تفکیک و مشخص شود تا مجموعه‌های دولتی نیز تکالیف خود را بهتر بدانند بنابراین تنوع و تکثر جمعیتی باید همسو با این هدف مقدس باشد و فضای تبلیغاتی در این جهت مرور شود.
وی با اشاره به اتخاذ تمهیدات ترافیکی، تاکید کرد: اطلاعاتی ترافیکی در اختیار مردم قرار گیرد، همچنین چگونگی تامین نیازمندی‌ها از اسکان موقت تا پذیرایی، نگهداری کودکان و امداد موقت مورد توجه قرار داشته باشد.
استاندار تهران افزود: ظرفیت پذیرش شهر ری نیز اهمیت دارد که باید جمعیت، مدیریت و هدایت شود، در این زمینه ۲۴ ساعت قبل از آغاز مراسم، قرارگاه تاکتیکی تشکیل و ظرفیت‌سنجی صورت گیرد.
فخاری با اشاره به اهمیت موضوع نقل و انتقال زائران، خاطرنشان کرد: با کمک شهرداری‌ها و همچنین فرمانداری‌های مجاور به عنوان معین ری، موضوع نقل و انتقال شهروندان مدیریت شود؛ همچنین پوشش خبری مراسم نیز اهمیت دارد که محتوا و کثرت در پوشش خبری حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: در بخش فرهنگی باید اقدامات جدی صورت گیرد و دبیرخانه دائمی برای ستاد اربعین تشکیل شود تا برنامه‌های هدفمند برای فرهنگ سازی در دستور کار قرار گیرد.
استاندار تهران به تامین امنیت و برآورد‌های انجام گرفته در این زمینه اشاره کرد و گفت: محور امدادی مورد توجه باشد تا دچار مشکل نشویم و تمامی اقدامات به شکل درست پیگیری شود تا حضور پرشور مردم و استقلال طلبی و بزرگ منشی مردم ایران را به گوش دشمن برسانیم.
جلسه اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم دلدادگان حسینی به ریاست استاندار تهران و با حضور سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه استان تهران، سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، سردار محمدیان، حجت‌الاسلام قاضی عسگر تولیت حرم عبدالعظیم حسنی (ع)، معاونین و مدیران کل استانداری برگزار شد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.