مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

برگزاری آیین بزرگداشت فرهنگ پهلوانی در زورخانه سیدالکریم حسنی(ع) باقرشهر

همزمان با جشن ولایت امیرالمومنین انجام شد

به همت شهرداری باقرشهر، آیین گرامیداشت فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای با اجرای حرکات باستانی با حضور جمعی از مدیران و پیشکسوتان و ورزشکاران ورزش های باستانی و زورخانه ای در زورخانه سیدالکریم حسنی(ع) شهرداری باقرشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری، در این مراسم؛ آیین های خاص این ورزش باستانی و اشعاری در مدح خداوند و ائمه اطهار به ویژه امیر مومنان حضرت علی (ع) اجرا شد و با ضرب و نوای مرشدان، ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش پهلوانی و زورخانه ای، در کنار جوانان و نونهالان دهه نودی، آیین های این ورزش را با هدف ترویج فرهنگ پهلوانی به نمایش گذاشتند.

شهردار باقرشهر در حاشیه برگزاری این مراسم اظهار داشت: ورزش زورخانه‌ای با کمک کردن و پرداختن به معنویت انسان، دست گیر و گره گشای کار مردم بوده و حتی با همین روحیه پهلوانی حتی دست متجاوزان را از این سرزمین دور کرده است، پس جا دارد از این ورزش حمایت‌های بیشتری شود.

وی تصریح کرد: ورزش پهلوانی تلفیقی از فرهنگ و سنن ایرانیان و آموزه های دین مبین اسلام است که سابقه طولانی در کشور ایران دارد و نقش موثری در ترویج و تقویت روحیه پهلوانی و جوانمردی در بین اقشار مختلف داشته است، به همین دلیل ترویج و توسعه آن بیش از پیش باید مورد توجه قرار بگیرد.

در این مراسم، شال پهلوانی و تابلو هدیه به تعدادی از خانواده های شهدای ورزشکار، پیشکسوتان ورزش به ویژه پیشکسوتان ورزش پهلواني و زورخانه ای اهدا شد.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه