مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

قبله تهران میزبان بیش از ۱۵۰ هیأت مذهبی و دسته‌های عزاداری در ایام مسلمیه شد

شهردار منطقه ۲۰ گفت: هیأت مذهبی و دسته جات عزاداری از صحن امامزاده عبدالله (ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) حرکت کرده و به عزاداری پرداختند.

0 436

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ سید محمد ناظم رضوی درخصوص برگزاری برنامه‌های ایام مسلمیه اظهار کرد: آیین عزاداری مسلمیه در شهرری بیش از یکصد سال قدمت دارد و این آیین حدود ۱۲۰ سال پیش پایه گذاری شده و به ثبت ملی رسیده است.

وی افزود: در این سه شب هیأت های عزاداری در قالب دسته‌های سوگوار و سینه زن از تهران و اقصی نقاط کشور از امامزاده عبدالله (ع) به سمت حرم مطهر حرکت کرده و در صحن حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) سخنرانی و عزاداری برگزار کردند.

ناظم رضوی گفت: از دیگر برنامه های این ایام، با همکاری خانه مداحان کشور به مدت سه شب حاج‌مهدی رسولی، حاج‌محمود کریمی و حاج میثم مطیعی در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به مرثیه سرایی پرداختند.

وی بیان کرد: کلیه عوامل اجرایی معاونت خدمات شهری در حالت آماده باش بوده و در این سه شب، قبل و تا پایان مراسم، به عزاداران در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و پیرامون آن خدمت رسانی کردند.

همچنین در حاشیه برگزاری این مراسم آیینی، ۱۱ موکب پذیرایی گروه های جهادی و مردمی در اضلاع مختلف حرم مستقر شده و به منظور خدمت رسانی به عزاداران و شهروندان، آب معدنی، شربت، غذاهای سرد توزیع شد.

انتهای پیام/

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.