مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

اطلاعیه سازمان بهشت زهرا (س) در مورد کلیپ پخش شده از گلزار شهدا در فضای مجازی

سازمان بهشت زهرا (س) با صدور اطلاعیه ای در مورد کلیپی که یکسازن سازی قبور گلزار شهدا را مدعی شده، آن را تحریف وقایع و محصول تهدید خانواده‌های شهدا توسط یک فرد معلوم‌الحال عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛روابط‌عمومی بهشت زهرا(س) در بیانیه ای که روز جمعه در اختیار ایرنا قرار داد، اعلام کرد: کلیپی صحنه سازی شده با عنوان “تخریب گلزار شهدا بهشت‌زهرا(س) ” توسط فردی معلوم الحال در فضای مجازی منتشر شد و سر از رسانه‌های ضد انقلاب در آورد. فرد مذکور با دروغ پردازی دنبال باج گیری و برهم زدن امنیت روانی مردم و خانواده‌های معظم شهدا است.

در این اطلاعیه آمده است:

اما واقعیت ماجرا چیست؟

۱- قطعات گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به عنوان یکی از بزرگترین ظرفیت‌های معنوی و میراث هویتی کشورمان دارای نابسامانی کالبدی و مشکلات زیرساختی فراوانی بوده که در طرح بهسازی با رعایت ملاحظات رهبر انقلاب و خانواده شهدا در دستور کار مرمت توسط سازمان بهشت زهرا (س) و شهرداری تهران قرار گرفته و یک بلوک از قطعه ۵۰ با همراهی و رضایت خانواده های معظم شهدای این قطعه در اردیبهشت ماه‌ ۱۴۰۲ به بهره‌برداری رسیده است و بر خلاف ادعای مطرح شده توسط فرد معلوم الحال، در جریان حضور رهبر معظم در گلزار شهدا (۱۱ بهمن ۱۴۰۱) با رضایت ایشان از این طرح استمرار یافته است.

۲- طرح بهسازی با یکسان سازی متفاوت است. در طرح بهسازی که مورد استقبال خانواده های معظم شهدا و زائران شهدا نیز قرار گرفته با حفظ سنگ مزار، حجله و کتیبه های شهدا، اقدام به مرمت کف، سقف، نور و فضای سبز می‌شود و خانواده‌های شهدا در دیگر قطعات بهشت زهرا نیر طی درخواست های متعدد خواستار اجرای این طرح در سایر قطعات‌ شده اند که پیرو این درخواست‌ها کار بهسازی بلوک دوم قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت‌زهرا نیز آغاز شده است.

۳- اما یک فرد معلوم الحال و سابقه دار که سابقه کیفری دارد امروز در اقدامی زشت و تحریف شده، تصاویری قدیمی که مربوط به طرح یکسان‌سازی سالهای قبل بوده را با صحنه سازی منتشر کرده است.

این فرد که به دلیل انحرافات گسترده، پدر و مادرش هم در بیانیه ای رسمی از وی اعلام برائت کرده اند، با وجود اطلاع از رضایت رهبر انقلاب، در اقدامی سخیف به خانواده‌های معظم شهدا بی احترامی و آنها را تهدید کرده است که باید علیه بهسازی قبور شهدا موضع بگیرند که با ایستادگی و مخالفت خانواده‌های معظم شهدا روبه رو شده و مجبور به ترک گلزار شده است.

در پایان این اطلاعیه آمده است: سازمان بهشت زهرا(س) حق شکایت و پیگیری قضایی را با مستندات کافی بر خود محفوظ می‌دارد.

بهشت زهرا (س) بزرگترین آرامستان ایران و در جوار حرم امام خمینی(ره) در جنوب تهران واقع شده است، فعالیت این آرامگاه رسماً در سال ۱۳۴۹ خورشیدی آغاز و این آرامستان ابتدا ۳۱۴ هکتار وسعت داشت که در سال ۱۳۷۶ بخش شمالی به مساحت ۱۱۰ هکتار و در سال ۱۳۸۷ بخش شرقی به مساحت ۱۶۰ هکتار خریداری و به آن اضافه شد.

بهشت زهرا (س) در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است و روزانه به امور ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از اموات رسیدگی می کند.

گلزار شهدای بهشت زهرا (س) مدفن ۳۴ هزار شهید گلگون کفن و چهار هزار شهید گمنام هشت سال جنگ تحمیلی، انقلاب و مدافعان حرم است.

منبع ایرنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه