مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

پل شهید زمانی نیا افتتاح شد

ئیس شورای اسلامی شهرستان ری از افزایش ایمنی و کاهش ۵.۴ کیلومتر مسیر سفرها در جنوب تهران و دسترسی به بهشت‌زهرا (س) خبر داد و گفت: در این محور بار ترافیکی، زمان سفر و مصرف سوخت ۵۰ درصد کاهش خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛جعفر شربیانی صبح امروز در حاشیه آئین افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید آوینی (پل شهید زمانی نیا) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در یک دهه گذشته درخواست مردمی مردم در منطقه 20 غیرهمسطح کردن تقاطع بزرگراه شهید آوینی بود که به همت شهرداری منطقه 20 در کمتر از 6 ماه به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به افتتاح پل شهید زمانی‌نیا در شهرری افزود: در این محور به دلیل نبود ایمنی لازم در سال‌های گذشته شهروندان عزیزی را در شهرری از دست دادیم و تصادفات متعددی که بعضاً منجر به فوت شده است در این محور به وقوع پیوسته است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری در ادامه گفت: علاوه بر افزایش ایمنی با بهره‌برداری از این تقاطع غیر همسطح در حدود 5.4  کیلومتر از مسیر سفرها در جنوب تهران و دسترسی به بهشت‌زهرا (س) کوتاه‌تر شده و آثار مثبتی را در کاهش مصرف سوخت و کاهش اتلاف وقت خواهد داشت.

شربیانی با اشاره به افتتاح پروژه در مجاورت منطقه 20 و 15 تصریح کرد: دسترسی شهید نجفی رستگار به بزرگراه امام علی (ع) در جنوب تهران یکی از مشکلات و گره‌های ترافیکی بود که امروز افتتاح شد.

وی ادامه داد: در این تقاطع غیرهمسطح بیش از 50 درصد در کاهش بار ترافیکی، زمان سفر و مصرف سوخت در جنوب تهران مؤثر خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: جنوب تهران از نظر توسعه نسبت به شمال متوازن نبوده لذا در این دوره شورا رسیدگی به این بخش مهم از تهران مورد توجه قرار گرفته است.

پل شهید زمانی‌نیا در شهرری افتتاح شد

سیدمحمد ناظم رضوی شهردار منطقه 20 تهران با اشاره به افتتاح پروژه پل شهید زمانی نیا اظهار داشت: بزرگراه شهید آوینی به دلیل دسترسی به بزرگراه امام علی(ع) و شمال تهران از یک سو و مجاورت با حرم عبدالعظیم حسنی(ع) و ترافیک عبوری خیابان سلمان فارسی از سوی دیگر، همواره تقاضای ترافیکی قابل توجهی مواجه بوده است.

وی افزود: این در حالی است که عملکرد نه چندان مناسب دوربرگردان های همسطح به ویژه در محدوده تقاطع خیابان سلمان فارسی زمینه ساز تداخل جریان های عبوری و وقوع تصادفات خطرناک می شد.

شهردار منطقه 20 افزود: احداث پل دور برگردان شرق به شرق شهید آوینی از اواخر سال گذشته وارد فاز اجرایی شد تا ضمن افزایش ضریب ایمنی تردد، بخشی از گردش های اضافی خودروها در طول مسیر بزرگراه شهید آوینی کاهش یابد.

ناظم رضوی تصریح کرد: امروز با بهره برداری از این پل، گشایش ترافیکی در طول مسیر ایجاد و در نهایت باعث کاهش زمان سفر برای دسترسی به شهر ورامین می شود و زیربار رفتن ترافیکی این پل موجب کاهش 5.4 کیلومتری سفرهای درون شهری، مصرف سوخت و آلاینده ها خواهد شد.

وی با بیان اینکه هزار و 530 متر در بخش شمالی و هزار و 489 متر مربع در بخش جنوبی برای اجرای این طرح رفع معارض ملکی شده است خاطرنشان کرد: 5 هزار و 551 تُن بتن ریزی، 256تُن آرماتوربندی، هفت هزار و 665 تن خاکبرداری و سه هزار و 500 متر جدول کاری در طول این طرح انجام شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه