مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

سومین پسماند مارکت در شهرری افتتاح شد

سومین پسماند مارکت منطقه ۲۰ تهران، با حضور شهردار، سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست، شهردار ناحیه یک و رئیس اداره مدیریت پسماند این منطقه در بوستان غدیر محله اقدسیه شهرری روز یکشنبه با هدف دریافت نوشت افزار به ازای تحویل پسماند خشک افتتاح شد.

0 311

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ سیدمحمد ناظم رضوی شهردار منطقه با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف اداره مدیریت پسماند، کاهش تولید پسماند و تفکیک از مبدا است گفت: با افتتاح این پسماند مارکت محلی شهروندان می توانند در ازای تحویل پسماند خشک، لوازم آشپزخانه، لوازم التحریر، مواد شوینده  و گل و گلدان دریافت نمایند.

ناظم رضوی افزود: با ایجاد پسماند مارکت ضمن ترغیب و تشویق شهروندان به مشارکت در امر تفکیک، هزینه‌های جمع‌آوری پسماند از درب منازل تا حد زیادی کاهش می یابد.

او ادامه داد: در این پسماند مارکت محلی ارزش ریالی پسماندهای خشک شهروندان از جمله دورریختنی‌های پلاستیکی، شیشه‌ای، الکترونیکی، فلزی و… براساس قیمت‌های مصوب سازمان مدیریت پسماند شهر تهران مشخص می شود و شهروندان می‌توانند معادل ریالی آن، از اجناسی که در این پسماند مارکت وجود دارد استفاده کنند.

شهردار منطقه بیان کرد: در راستای ترویج فرهنگ تفکیک پسماند، اطلاع رسانی از طریق بنرهای تبلیغاتی، توزیع بسته‌های آموزشی و برگزاری کارگاه های آموزشی توسط کارشناسان اداره پسماند این منطقه به صورت مستمر انجام می شود.

این منطقه در جنوبی ترین نقطه شهری واقع شده است و از شمال به بزرگراه آزادگان، از شرق به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه آوینی و از غرب به مبارک‌آباد و صالح‌آباد محدود می‌شود.

منبع خبرگزاری ایرنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.