مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

سومین پسماند مارکت در شهرری افتتاح شد

سومین پسماند مارکت منطقه ۲۰ تهران، با حضور شهردار، سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست، شهردار ناحیه یک و رئیس اداره مدیریت پسماند این منطقه در بوستان غدیر محله اقدسیه شهرری روز یکشنبه با هدف دریافت نوشت افزار به ازای تحویل پسماند خشک افتتاح شد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ سیدمحمد ناظم رضوی شهردار منطقه با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف اداره مدیریت پسماند، کاهش تولید پسماند و تفکیک از مبدا است گفت: با افتتاح این پسماند مارکت محلی شهروندان می توانند در ازای تحویل پسماند خشک، لوازم آشپزخانه، لوازم التحریر، مواد شوینده  و گل و گلدان دریافت نمایند.

ناظم رضوی افزود: با ایجاد پسماند مارکت ضمن ترغیب و تشویق شهروندان به مشارکت در امر تفکیک، هزینه‌های جمع‌آوری پسماند از درب منازل تا حد زیادی کاهش می یابد.

او ادامه داد: در این پسماند مارکت محلی ارزش ریالی پسماندهای خشک شهروندان از جمله دورریختنی‌های پلاستیکی، شیشه‌ای، الکترونیکی، فلزی و… براساس قیمت‌های مصوب سازمان مدیریت پسماند شهر تهران مشخص می شود و شهروندان می‌توانند معادل ریالی آن، از اجناسی که در این پسماند مارکت وجود دارد استفاده کنند.

شهردار منطقه بیان کرد: در راستای ترویج فرهنگ تفکیک پسماند، اطلاع رسانی از طریق بنرهای تبلیغاتی، توزیع بسته‌های آموزشی و برگزاری کارگاه های آموزشی توسط کارشناسان اداره پسماند این منطقه به صورت مستمر انجام می شود.

این منطقه در جنوبی ترین نقطه شهری واقع شده است و از شمال به بزرگراه آزادگان، از شرق به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه آوینی و از غرب به مبارک‌آباد و صالح‌آباد محدود می‌شود.

منبع خبرگزاری ایرنا
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه