مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

برگزاری آیین گرامیداشت قیام تاریخی ۱۸ دی در شهرری

آیین گرامیداشت قیام تاریخی ۱۸ دی و عطرافشانی مزار شهدای پیشگامان انقلاب اسلامی امروز در شهرری برگزار شد.

0 339

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛آیین گرامیداشت قیام ۱۸ دی ماه سال ۱۳۵۷ شهرری، عصر امروز با حضور مردم انقلابی و شهیدپرور قبله تهران و مسؤولان شهرستان ری در مسجد خاتم النبیین(ص) برگزار شد.

همچنین مزار شهدای قیام ۱۸ دی با حضور خانواده های معظم شهدا و مسؤولان شهرستان ری در قطعه ۲۱ بهشت زهرا(س) عطرافشانی و غبارروبی شد.

حاضران در این مراسم با قرائت فاتحه و اهدای گل به «پیشگامان انقلاب اسلامی» ادای احترام کردند و یاد و خاطره این شهیدان بزرگوار را که با قیام تاریخی ۱۸ دی، زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کردند، گرامی داشتند.

به گزارش فارس؛ مردم مبارز و ولایی شهرری در ادامه حرکت های انقلابی خود، روز دوشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۵۷، از حرم حضرت عبدالعظیم(ع) تا میدان شهرری بر علیه رژیم پهلوی تظاهرات کردند که با تیراندازی عوامل رژیم، چهار نفر به نامهای قاسم سبزعلی، عباس ملکی، اصغر طرق وردی و علی کوهی نژاد به شهادت رسیدند و بیش از ۵۰ نفر مجروح شدند. 

قیام تاریخی ۱۸ دی شهرری نقطه عطفی در تاریخ انقلاب بود و در سرعت بخشیدن به فرایند پیروزی انقلاب نقش اساسی داشت و شهدای این روز به نام «پیشگامان انقلاب اسلامی» مشهور شدند. 

منبع خبرگزاری فارس
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه