مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

برخی معابر شهرری به نام شهدا نام گذاری شد

رئیس كميسيون نامگذاري و تغيير نام اماكن و معابر عمومي شهر تهران از تغییر نام هفت معبر و یک بوستان به نام شهدا خبر داد.

0 380

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛  نرگس معدنی پور، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جریان برگزاری یکصد و نوزدهمین جلسه شورای ششم، در توضیح مصوبات هجدهمين جلسه كميسيون نامگذاري و تغيير نام اماكن و معابر عمومي شهر تهران اظهار داشت: سلام و درود می فرستیم به روح پر فتوح شهدا و امام شهدا و عرض تبریک و تسلیت برای سالروز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری، مردم شریف کشورمان و خانواده معظم شهید گرانقدر به ویژه دختر بزرگوار ایشان که حضورشان در این دوره از شورای اسلامی شهر تهران برای ما افتخار بزرگی است.

وی ادامه داد: در دوره ششم مدیریت شهری، کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی تاکنون ۱۸ جلسه رسمی با حضور اعضای کمیسیون برگزار کرده که در طی این جلسات تعداد ۱۲۸ مصوبه ثبت شده است، با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در نامگذاری معابر و خیابان ها و اماکن عمومی به نام شهدای گرانقدر تعداد ۱۱۹ مصوبه از ۱۲۸ مصوبه به نام شهدای عزیز و گرانقدر نامگذاری شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: در جلسه هجدهم این کمیسیون پیشنهاد شد تا بوستان جدیدالاحداثی واقع در محدوده میدان بهاران، خیابان فرد محمدی، خیابان مسجد، ضلع درب غربی بوستان سلامت واقع در منطقه ۱۷ به نام شهیدان سلمان و روح الله امیر احمدی نامگذاری شود؛ شهید سلمان امیر احمدی شهید مدافع امنیت در حوادث اخیر و شهید روح الله امیر احمدی شهید امر به معروف و نهی از منکر بودند .

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: تغییر نام دوم مربوط به تغییر نام کوچه یکم غربی به نام شهید «عباس مسجدی» است، این کوچه واقع در محدوده شهرری، دولت آباد، خیابان شهید اردستانی، خیابان شهید بهشتی واقع در منطقه ۲۰ است.

وی ادامه داد: شهید عباس مسجدی در بیست و یکم فروردین ۱۳۶۶ با سمت تک تیرانداز و خط شکن در شلمچه بر اثر مصدومیت شیمیایی و اصابت ترکش خمپاره به کمر به فیض شهادت نائل آمد.

معدنی پور تاکید کرد: خیابان پنجاه و هفتم به نام شهید «حسن احمدی» تغییر نام خواهد یافت که این خیابان واقع در شهرری، دولت آباد، حدفاصل بلوار قدس و خیابان گلبرگ جنوبی واقع در منطقه ۲۰ است.

وی گفت: شهید حسن احمدی در فروردین ماه ۱۳۶۷ در سن ۲۱ سالگی بر اثر اصابت ترکش از ناحیه سر و سمت راست بدن مجروح شد که پس از ۳۲ سال تحمل جراحات در ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ به یاران شهیدش پیوست.

رئیس كميسيون نامگذاري و تغيير نام اماكن و معابر عمومي شهر تهران اظهار داشت: مورد چهارم تغییر نام مربوط به کوچه نسترن است که به نام شهید بزرگوار « امیر مختار حسینی» تغییر خواهد کرد، این کوچه واقع در محدوده شهرری، دولت آباد، خیابان شهید اردستانی، حدفاصله فلکه دوم و سوم دولت آباد، خیابان شهید مرادی واقع در منطقه ۲۰ است.

وی گفت: شهید امیر مختار حسینی در هشتم اسفند ۱۳۶۲ با سمت مسئول دسته در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت گلوله به فیض شهادت نائل آمد.

معدنی پور در ادامه بیان داشت: تغییر نام کوچه چهل و دوم به نام شهید «رضا خرسند افخم» نیز در دستور کار است. این کوچه واقع در شهرری، دولت آباد، خیابان شهید اردستانی، فلکه سوم دولت آباد، خیابان شهید جعفری واقع در منطقه ۲۰ است.

وی گفت: این شهید بزرگوار در سی ام آبان ۱۳۶۱ در با سمت تک تیرانداز در مریوان هنگام درگیری با گروهک های ضد انقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت نائل آمد.

رئیس كميسيون نامگذاري و تغيير نام اماكن و معابر عمومي شهر تهران بیان داشت: کوچه سی و سوم به نام شهید «حسین جهانی» تغییر نام پیدا خواهد کرد که این کوچه هم در منطقه ۲۰ واقع در شهرری، دولت آباد، خیابان شهید اردستانی، فلکه سوم دولت آباد، حدفاصل خیابان شهید مشهور و خیابان حق گویان قرار دارد.

وی گفت: شهید حسین جهانی در پنجم مرداد ۱۳۶۷ در اسلام آباد غرب توسط منافقین بر اثر قطع سر و دست توسط منافقین به شهادت رسید. 

معدنی پور اذعان داشت: تغییر نام کوچه چهل و چهارم به نام شهید «محمدرضا حلوائیان» نیز در دستور کار است، این کوچه واقع در شهرری، خیابان شهرستانی، فلکه سوم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این شهید بزرگوار نهم آبان ۱۳۵۹ با سمت تک تیرانداز در کرکوک بر اثر اصابت گلوله توپ به شهادت رسید.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: کوچه اول تغییر نام پیدا خواهد کرد به نام شهید «علی اصغر زینال زاده» که این کوچه واقع در شهرری، دولت آباد، خیابان شهید اردستانی، فلکه سوم دولت آباد، حدفاصل خیابان شهید جعفری و شهید مشهود است.

وی گفت: این شهید بزرگوار در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۶۵ بر اثر اصابت ترکش در منطقه حاج عمران به فیض شهادت نائل آمد.

گفتنی است بر اساس رای نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر تهران تمامی پیشنهادات ارائه شده با اکثریت آرا به تصویب رسید.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.