مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

ری و رازها ؛شهری همردیف بغداد و نیشابور

کتاب ««ری و رازها»: نگاهی به تاریخ، فرهنگ و تمدن شهر ری نوشته فروغ‌علی شاهرودی از سوی انتشارات دفتر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسید. شهری که از نظر عظمت، از مهم‌ترین شهرهای سده‌های نخستین اسلامی به‌شمار می‌آمد و جز بغداد و نیشابور، شهری با آن برابری نمی‌کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ کتاب ««ری و رازها»: نگاهی به تاریخ، فرهنگ و تمدن شهر ری نوشته فروغ‌علی شاهرودی از سوی انتشارات دفتر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسید.

شهرری، در جنوب تهران، با یادگارهای خویش، تمدن کهن و تاریخی هفت هزار ساله را در مقابل دیدگان به تماشا می‌گذارد. شهری که از نظر عظمت، از مهم‌ترین شهرهای سده‌های نخستین اسلامی به‌شمار می‌آمد و جز بغداد و نیشابور، شهری با آن برابری نمی‌کرد.

شهری بزرگ، آباد و پرنعمت؛ با آب فراوان، میوه‌های بسیار و هوایی خوش؛ با مدارس، کتابخانه‌ها، دانشمندان؛ و با مردم و بازرگانان بسیار. شهر خواستگاه اتفاقات بزرگ و مهمی در طول تاریخ بوده است. از پایتخت ایران در زمان سلجوقیان، تا حمله مغول‌ها و به‌آتش‌کشیدن بزرگ‌ترین کتابخانه جهان، از بست نشستن مشروطه خواهان در بارگاه حضرت عبدالعظیم تا قتل ناصرالدین‌شاه قاجار توسط میرزا رضای کرمانی و … همه‌ و همه این شهر را در طول تاریخ سرنوشت‌ساز ساخته است. 

کتاب ««ری و رازها»: نگاهی به تاریخ، فرهنگ و تمدن شهر ری نوشته فروغ‌علی شاهرودی در 134 صفحه به بهای 320 هزار تومان از سوی انتشارات دفتر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه