مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

ری و رازها ؛شهری همردیف بغداد و نیشابور

کتاب ««ری و رازها»: نگاهی به تاریخ، فرهنگ و تمدن شهر ری نوشته فروغ‌علی شاهرودی از سوی انتشارات دفتر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسید. شهری که از نظر عظمت، از مهم‌ترین شهرهای سده‌های نخستین اسلامی به‌شمار می‌آمد و جز بغداد و نیشابور، شهری با آن برابری نمی‌کرد.

0 256

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ کتاب ««ری و رازها»: نگاهی به تاریخ، فرهنگ و تمدن شهر ری نوشته فروغ‌علی شاهرودی از سوی انتشارات دفتر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسید.

شهرری، در جنوب تهران، با یادگارهای خویش، تمدن کهن و تاریخی هفت هزار ساله را در مقابل دیدگان به تماشا می‌گذارد. شهری که از نظر عظمت، از مهم‌ترین شهرهای سده‌های نخستین اسلامی به‌شمار می‌آمد و جز بغداد و نیشابور، شهری با آن برابری نمی‌کرد.

شهری بزرگ، آباد و پرنعمت؛ با آب فراوان، میوه‌های بسیار و هوایی خوش؛ با مدارس، کتابخانه‌ها، دانشمندان؛ و با مردم و بازرگانان بسیار. شهر خواستگاه اتفاقات بزرگ و مهمی در طول تاریخ بوده است. از پایتخت ایران در زمان سلجوقیان، تا حمله مغول‌ها و به‌آتش‌کشیدن بزرگ‌ترین کتابخانه جهان، از بست نشستن مشروطه خواهان در بارگاه حضرت عبدالعظیم تا قتل ناصرالدین‌شاه قاجار توسط میرزا رضای کرمانی و … همه‌ و همه این شهر را در طول تاریخ سرنوشت‌ساز ساخته است. 

کتاب ««ری و رازها»: نگاهی به تاریخ، فرهنگ و تمدن شهر ری نوشته فروغ‌علی شاهرودی در 134 صفحه به بهای 320 هزار تومان از سوی انتشارات دفتر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.