مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

احمدی صدر ازتدارک برنامه های ویژه برای کودکان کار خبر داد

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از تدارک ویژه برنامه های فرهنگی و رفاهی متنوعی برای کودکان کار در سطح استان تهران خبر داد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛همزمان با برگزاری دومین بازی تیم ملی کشورمان در جریان رقابت‌های جام جهانی ٢٠٢٢ قطر با تیم ملی ولز و به همت سازمان رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران و همکاری سازمان ورزش شهرداری تهران، این بازی با حضور محمدامین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، احمد احمدی صدر دبیر قرارگاه اجتماعی شهر تهران، حسین اوجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران و جمعی از مدیران و مسئولان شهری به صورت زنده در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم، برای کودکان کار پایتخت پخش شد.

۱۵۰ کودک کار پایتخت پس از صرف نهار در کنار این مسئولین ارشد شهری در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم (ع) شهر ری به تماشای این بازی مشغول شدند. همچنین چند نفر از مسئولین شهرداری تهران نیز به همراه خانواده‌های خود به ویژه کودکانشان در سالن حاضر شده بودند و در میان فریادهای بی امان و تشویق تیم ملی کشورمان از سوی کودکان کار، مشغول تماشای دیدار ایران و ولز شدند.

در این مراسم برای ۱۵۰ کودک کار و خیابان حاضر در سالن مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم علیه السلام پیراهن‌های تیم ملی و مچ بند پرچم کشورمان تهیه شده بود.

احمد احمدی صدر رئیس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در حاشیه تماشای بازی تیم ملی در کنار کودکان کار پایتخت گفت: حس و حال و شور و نشاط زیادی در کنار این بچه‌ها در سالن وجود دارد که ما هم از آن‌ها انرژی می‌گیریم. این کودکان به دلیل مشکلات خانوادگی و اجتماعی و مباحث اقتصادی اغلب فرصت بروز و ظهور کودکانه‌های خود را ندارند. بر همین اساس برنامه‌ای ویژه برای تماشای بازی تیم کشورمان در کنار این کودکان تدارک دیدیم.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: حدود ۴۰، ۵۰ برنامه در فضاهای مختلف شهر در خدمت این کودکان بودیم تا علاوه بر تخلیه شور و نشاط آن‌ها، به کرامت انسانی آن‌ها نیز نگاه ویژه ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: این کودکان می‌توانند روزی قهرمانان ملی کشورمان باشند و استعدادهای آن‌ها شکوفا شود. در همین راستا به سمت استعدادیابی و توانمندسازی آن‌ها حرکت کردیم تا از دل همین کودکان، قهرمانان فردای کشورمان شکل بگیرد. این کودکان در این مراسم، با هم بودن برای ایران را همراه شور و نشاط تجربه می‌کنند. در حقیقت برگزاری چنین مراسم‌هایی بسته‌های چند بعدی است که علاوه بر ایجاد انگیزه و فرصت بروز و ظهور شور و نشاط کودکان، نشاط جمعی را نیز به همراه خواهد داشت. ما نیز همانند خانواده‌های خود در کنار این کودکان نشاط را تجربه می‌کنیم.

دبیر قرارگاه اجتماعی شهر تهران تاکید کرد: در استعدادیابی این کودکان یکی از موضوعات، ورزش است که مدارس ورزشی مناسب پس از استعدادیابی پذیرای آنها خواهد بود و در سایر حوزه‌های هنری و … نیز پیش بینی‌هایی برای جذب این کودکان توسط مدارس هنری انجام شده است.

حسین اوجاقی نیز در این مراسم گفت: وظیفه سازمان ورزش، ترویج ورزش شهروندی است و در راستای عدالت اجتماعی تلاش کردیم به افراد کم‌برخوردار و آسیب‌دیده یا در معرض آسیب مانند کودکان کار و خیابان توجه بیشتری شود. تلاش می‌کنیم تا ظرفیت‌های ورزش شهرداری تهران در اختیار کودکان در معرض آسیب قرار گیرد و از طریق مشارکت با سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی و همچنین سلامت و… رویدادهای متنوعی برای این کودکان در نظر داریم که در مناسبت‌های مختلف اجرا خواهند شد.

منبع مهر
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه